Browsing Tag

Mbrojtesi

Merkato aktive për Bylisin, zyrtarizon mbrojtësin e njohur

Bylisi ka qenë një ndër skuadrat më aktive në këtë merkato në Superiore, pasi hyrje-daljet në kampin ballshiot kanë qenë të shumta. Sot, është zyrtarizuar dhe afrimi i Ditmaj Bicajt. Mbrojtësi është një përforcim i rëndësishëm për…

Zyrtare | Një maqedonas për mbrojtjen, përforcohet Vllaznia

Vllaznia ka prezantuar sot Filip Gligorov si afrimin më të ri në skuadër. Mbrojtësi vjen nga ekipi rumun i Dunarea Kalarasit, me të cilin luajti sezonin e shkuar. Maqedonasi ka dalë nga akademia e Rabotniçkit dhe ka një karrierë të pasur në…

VIDEO | “Mustafi, lërë mbrojtjen! Kalo sulmues”

Shkodran Mustafi luan prej 3 sezonesh te skuadra e Arsenalit dhe mbrojtësi me origjinë shqiptare shpeshherë është kritikuar, për shkak të gabimeve që ka bërë në prapavijë. Kampioni i Botës me Gjermaninë në vitin 2014 u transferua te…

Rrahmani zbarkon në Itali, dardani duket gati për Serie A

Armir Rrahmani është transferuar te skuadra e Hellas Veronës dhe do të jetë një tjetër shqiptar që do të luajë në Serie A. Mbrojtësi kërkohej edhe nga Sëlltiku dhe Standard Liezhi, por zgjodhi të transferohej në Itali. Sot, mbrojtësi i…

Dortmundi për titull, firmos dhe me talentin e Barçës

Dortmundi duket se nuk di të ndalet në këtë merkato. Pasi siguroi firmën e Julian Brand, Niku Shulc, Thorgan Hazard dhe Mats Humels, verdhezinjtë kanë gjetur akordin dhe me futbollistin e dalë nga akademia e Barcelonës, Mateu Morej.…

VIDEO | Prezantimi i Mendi, në Bernabeu nuk ndalet spektakli

Luka Joviç dhe Eden Hazard u prezantuan pak ditë më parë si lojtarë të Real Madridit para mijëra tifozëve të “Los Blancos”, duke e mbushur stadiumin Santiago Bernabeu plot. Pas dy blerjeve të bujshme, radhën e pati Ferland Mendi.…

Teuta humb një “xhevahir”, zyrtarizohet divorci

Teuta ka bërë disa afrime shumë cilësore këtë merkato vere, ka rikonfirmuar Bledi Shkëmbin në krye të pankinës dhe po përgatitet për Europën. Megjithatë, as largimet nuk kanë munguar. Fillimisht, ishte Frashëri ai që u divorcua me “Djemtë e…

Sfida e Van Dijk: Champions-i vetëm fillimi, jemi të uritur!

Virxhil Van Dijk është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe sezonin që sapo u mbyll, hodhi kandidaturën e tij për “Topin e Artë”, pasi bëri paraqitje thuajse perfekte. Për përformacën e tij gjatë edicionit të shkuar, kapiteni i…

Jo vetëm afrime, te Interi fillojnë dhe rinovimet me lojtarët

Skuadra e Interit është një ndër më aktivet në merkato, me shumë lojtarë që janë të lidhur me një transferim të mundshëm te zikaltërit. Ardhja e Antonio Kontes në krye të zikaltërve ka nisur një fazë revolucioni. Përveç lojtarëve që…

“E ardhmja? Pushime, kaq”. Hysaj martohet këtë verë

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, foli për Supersport pas ndeshjes kundër Moldavisë, ku u shpreh: NDESHJA – “Moldavia u rreshtua mirë në mbrojtje, nuk na lanë shumë hapësira. Megjithatë, ne ia dolëm dhe po më pëlqen loja që bëmë sot.…

Zyrtarizim te Teuta, firmos mbrojtësi maqedonas

Teuta ka gjetur zëvendësuesin e Erlis Frashërit. “Djemtë e Detit” kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit të djathtë, Blagoja Todorovski, 33-vjeç. Maqedonasi është zyrtarizuar sot nga klubi durrsak. Në faqen e tyre në Facebook, klubi i…

Qëndroi vetëm 6 muaj, mbrojtësi largohet nga Kastrioti

Edison Ndreca nuk do të vazhdojë karrierën e tij te Kastrioti. Skuadra krutane ra nga Kategoria Superiore këtë sezon dhe priten shumë largime, një nga ta dhe mbrojtësi i majtë. Ndreca u transferua në janar te Kastrioti dhe pas gjysmësezoni,…

Një “ton” me para, talenti i Lajpcigut drejt Anglisë

Skuadra e Lajpcigut ka nxjerrë në treg shumë talente vitet e fundit dhe përveç emrave si Forsberg dhe Verner, që i kërkon gjithë Europa, edhe në prapavijë ka një lojtar të shumëkërkuar. Bëhet fjalë për mbrojtësin Dajot Upamekano.…

“Më krahasojnë me Hirushen”, rrëfimi ndryshe i Robertson

Mbrojtësi i Liverpulit, Endi Robertson, ka qenë një nga titullarët e padiskutueshëm në formacionin e Jurgen Klop, ku ka bërë një tjetër sezon shumë pozitiv. Edhe pse lojtar i prapavijës, mëngjarashi ka asistuar 11 herë në Premier League,…

Arapi: Optimistë për Europën, presioni ka qenë shumë i madh

Mbrojtësi i Teutës, Renato Arapi, u transferua me shumë bujë në muajin janar te “Djemtë e Detit” dhe që nga mbërritja e tij, ka qenë një nga titullarët stabël në formacionin e trajnerit Bledi Shkëmbi. Futbollisti me shumë eksperiencë ka…

De Ligt: Tani jemi ne favoritët, luajmë për tre trofe!

Kapiteni i Ajaksit, Matijs De Ligt, ka thënë sot për mediat holandeze se të qenurit favorit për të kaluar në finalen e Champions League, ka shtuar presionin, por sipas tij kjo gjë nuk duhet të ndikojë për keq te skuadra holandeze. Në fjalën…

Skriniar: Te Interi qëndroj dhe 15 vite, por dua trofe

Milan Skriniar, mbrojtësi i Interit, ka thënë sot pulbikisht se nuk e ka aspak problem që të kalojë pjesën e mbetur te Interi. Në një intervistë ekskluzive për “SkySport Italia”, ish-lojtari i Sampdorias tha: “Personalisht, nuk kam…

Kukësi pa trajner dhe pa mbrojtës, Krasniqi humbet sezonin

Gëzim Krasniqi luajti vetëm 12 minuta në takimin kundër Kastriotit, ndeshje ku blutë verilindorë u mposhtën 2-1 me përmbysje. Numri 5 i Kukësit e nisi titullar takimin, duke fituar “duelin” me Teqjan dhe me Xhemailin. Por vetëm në…

Kaos total, Lenjani: Nuk vij sa të jetë Panuçi!

Ermir Lenjani ka folur! Mbrojtësi kuqezi ka shpërthyer kundër trajnerit Kristian Panuçi, me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale. Futbollisti i Sionit po bën një sezon shumë të mirë, por për Panuçin, nuk ka vend në kombëtare. Kjo gjë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online