Rrahmani zbarkon në Itali, dardani duket gati për Serie A

Armir Rrahmani është transferuar te skuadra e Hellas Veronës dhe do të jetë një tjetër shqiptar që do të luajë në Serie A. Mbrojtësi kërkohej edhe nga Sëlltiku dhe Standard Liezhi, por zgjodhi të transferohej në Itali.

Sot, mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës ka zbarkuar në Itali dhe këtë gjë e ndau dhe me ndjekësit e tij në Istagram. “Bella Italia”, shkroi 25-vjeçari krahas fotos, ku shihet mbrojtësi dardan dhe Adrian Aliaj, agjenti i tij.

Rrahmani luajti për 3 sezone me skuadrën e Dinamo Zagrebit, ku shënoi 4 gola në kampionatin kroat. Në Shqipëri, Rrahmani ka mbajtur veshur fanellën e Partizanit për dy sezone (2013/14 dhe 2014/15).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online