VIDEO | “Mustafi, lërë mbrojtjen! Kalo sulmues”

0

Shkodran Mustafi luan prej 3 sezonesh te skuadra e Arsenalit dhe mbrojtësi me origjinë shqiptare shpeshherë është kritikuar, për shkak të gabimeve që ka bërë në prapavijë. Kampioni i Botës me Gjermaninë në vitin 2014 u transferua te “Topçinjtë” me bujë, por ende nuk ia ka dalë që të përmbushë pritshmëritë.

Mustafi ka cilësi shumë të mira teknike, por vendosja në fushë dhe shpejtësia shpeshherë e kanë penalizuar. Cilësitë e mbrojtësi shihen qartë dhe nga videot e shpërndara në internet, ku Mustafi bën thuajse gjithçka si një sulmues në stërvitje. Ndoshta, është më mirë që “Musti” të kalojë sulmues…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online