Browsing Tag

Mbrojtesi

Abazi: Ky sezon i shkëlqyer për mua, Kupa fitohet thjeshtë

Mbrojtësi Leonit Abazi po kalon sezonin e tij më të mirë me fanellën e Skënderbeut. 25-vjeçari ka qenë një lojtar shumë i rëndëisshëm për Shehin në krahun e majtë të mbrojtjes dhe paraqitjet e tij kanë qenë pozitive. Sot për “RTSH Sport”,…

E ardhmja dhe futbolli shqiptar, Andi Lila i prek të gjitha

Mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Andi Lila ka qenë i pranishëm sot në stadiumin e Gjirokastrës, ku ka ndjekur ndeshjen mes Luftëtarit dhe Flamurtarit. Lila tha pas ndeshjes se është shumë i kënaqur që futbolli shqiptar ka ide të reja dhe iu…

Paguan 40 milionë euro për të, Arsenali largon shqiptarin

Skuadra e Arsenalit është futur në revolucion total që nga ardhja në krye të pankinës së trajnerit spanjoll, Unai Emeri. Ky i fundit synon të marrë në skuadër lojtarët e tij, duke larguar disa nga futbollistët që janë aktualisht te…

Frikë te Napoli, kërkojnë që tani për pasuesin e Hysajt

Kalimi i Elseid Hysajt te Çelsit gjatë merkatos së janarit ishte diçka e sigurt sipas mediave italiane dhe atyre britanike, por në fund, asgjë nuk u konkretizua. Tashmë, mendohet se shqiptari do t’i bashkohet Bluve të Londrës në merkaton e…

Skënderbeu e falënderon, Aliti befason Takajn

Fidan Aliti është lojtari i radhës i Skënderbeut që shitet në skuadrat e njohura në Europë. Mbrojtësi kosovar është transferuar te skuadra suedeze e Kalmarit dhe Skënderbeu ka përfituar 150 mijë euro nga ky transferim. Sot, faqja…

Pas Muriç, një tjetër lojtar nga Premier Liga për Kosovën

Arijanet Muriç është një nga lojtarët më premtues te skuadra e Mançester Sitit dhe Pep Guardiola i ka besuar shpeshherë portën gardianit, i cili ka zgjedhur të përfaqësojë Kosovën. Megjithatë, nuk është vetëm Muriç lojtar i Premier Ligës që…