Browsing Tag

Mbrojtesi

“Dridhet” Veseli, Empoli synon një mbrojtës në janar

Federik Veseli ka qenë një nga titullarët me më me shumë minuta në gjysmën e parë të sezonit për skuadrën e Empolit, por duket se mbrojtësi kuqezi nuk ka bindur me paraqitjet e tij. I aktivizuar shpeshherë dhe në të majtë të mbrojtjes,…

Bicaj: Jemi brenda objektivave, për titullin duhet oreks

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për “RTSH Sport”, ku ka prekur fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull. Në fjalën e tij, mbrojtësi u shpreh: “Kemi thuajse 10 ditë që kemi filluar, por…

Edhe Gjimshiti drejt Turqisë, gati oferta nga skuadra e njohur

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti me shumë gjasa do të largohet nga Atalanta. 25-vjeçari ka luajtur vetëm 6 ndeshje si titullar nën drejtimin e Gasperinit këtë sezon dhe kjo gjë duket se do e çojë larg skuadrës…

Paraqitja e Balliut, në Francë e krahasojnë me portugezin Pepe

Mbrojtësi kuqezi, Ivan Balliu është një nga lojtarët më të vlerësuar në ligën e dytë franceze dhe me skuadrën e Metz, po bën një sezon shumë të mirë deri më tani. Në takimin e djeshëm në transfertë përballë Orleans, Metz mori një fitore…

E bujshme | Mihaj te Benfika, transferimi thuajse i kryer

Mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Enea Mihaj ka bërë ndeshje shumë të mirë për ekipin grek të Panetolikos, si dhe për kombëtaren shqiptare, por një dëmtim i pësuar disa javë më parë i ndali hovin mbrojtësit 20-vjeçar. Edhe pse ka thuajse 2…

U lakua për te Laçi e Kamza, tani është lojtar i lirë

Shumë skuadra në Superiore po synojnë të përforcohen sa më shumë këtë merkato janari dhe ekipet nga kampionati ynë po shqyrtojnë shumë alternativa, kryesisht jashtë vendit. Një nga emrat më të lakuar ka qenë Mevlan Adili, mbrojtësi…

Dëshira e Kukësit rinovon, Partizanit i ikën një mbrojtës

Merkatoja e skuadrave shqiptare është futur në fazën e nxehtë dhe të gjitha ekipet kërkojnë të përforcohen sa më shumë në këtë muaj janar. Kukësi vazhdon të mbetet “mbreti” i kësaj dritareje transferimi, me Rrocën dhe Shkurtajn që kanë…