Kutinjo do një zgjidhje finale, refuzon anglezët

Vendimi i brazilianit

Çështja Grizman, Atletiko ka provën e “fundosjes” së Barçës

Edhe pse Grizman është transferuar te Barcelona dhe ka debutuar me katalanasit, duket se lufta mes…

Mesi e nis keq, panik te Barcelona

Barcelona në faqen e saj zyrtare raporton se Mesi nuk nuk do të udhëtojë me ekipin…

Reagimet epike të tifozëve katalanas, De Jong ka fituar dashurinë e të gjithëve

Barcelona është prezantuar ditën e djeshme përballë tifozëve të saj. Para ndeshjes për trofeun Joan Gamper…

Akord paraprak mes klubeve, Nejmar shumë pranë transferimit

Nejmar duket se e ka mbyllur me PSG. Braziliani me gjestet e tij lë të kuptohet…

Mesi: Nuk pendohem për asgjë, ja çdo bëjmë këtë sezon

Ndoshta Leo Mesi e urren këtë gjë, por ditën e sotme i është dashur të flasë…

Para dhe njohje, Pike ngjit klubin e tij një kategori më lart

Zherard Pike bleu disa muaj më parë klubin e tij të parë. “FC Andorra” një klub…

Simeone gjen zëvendësuesin e Rodrit, është në Premier Ligë

Simeone ka një detyrë shumë të vështirë këtë verë. Argjentinasit i duhet të rindërtojë një skuadër…

Valverde: Merkato s’është mbyllur, kemi rezervuar një surprizë

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur për “Marca” sot, ku është ndalur më shumë te…

Sergej drejt Junajtid, Pogba-Real është “autostradë”

Pogba ja ka bërë të qartë klubit të Junajtid përmes agjentit të tij se dëshiron të…

Në 2012-ën e quajti bir k****, tani është shok skuadre me Mesin

Junior Firpo është një nga lojtarët që po kërkohet me ngulm nga Barcelona. Mbrojtësi i talentuar…

“Nejmar? Kam respekt për PSG-në”, Bartomeu i habit të gjithë

Nejmar është objektivi i radhës te Barcelona, por operacioni i tij është një labirint me të…

Reali i pafat, dëmtohet blerja tjetër e verës

Amerika duket se paska qenë tokë e mallkuar për djemtë e Zidan. Përveç disfatave të njëpasnjëshme,…

Miqësore “të mallkuara” për Zidan, pas Asensios e pëson mbrojtësi

Reali i Madridit duket se po kalon një fazë parapërgatitore aspak të mirë. “Los Blancos” kanë…

Zyrtare | Barça rikthen legjendën holandeze

Barcelona duket se ka një strategji të qartë. Katalanasit duan ta lënë klubin në duart e…

PSG ul kërkesat, ja sa kushton kartoni i Nejmar

PSG dhe Nejmar duken se janë pajtuar midis tyre, por dëshira e brazilianit për t’u larguar…

Karles Alenja shpërthen ndaj klubit, arsyeja është De Jong

Frenki De Jond erdhi me një ide të qartë në Barcelonë. Ai donte të mbante numrin…

Dortmund nuk ndalet, dërgon ofertën e parë për yllin e Barçës

Barcelonës i duhen para, ndërsa Malkom Oliveirës i duhen minuta në këmbë. Katalanasit e kanë nxjerrë…

PSG bën çmenduri, ja paga faraonike për 16-vjeçarin

Çmenduritë me pagat e futbollistëve duket se e kanë kaluar futbollin profesionist, duke kapërcyer edhe në…

Zyrtare | Arsenal prezanton ardhjen e yllit spanjoll

"Topçinjtë godasin në merkato. Klubi anglez ka prezantuar afrimin e fundit

Francë-Spanjë-Meksikë, Real Betis “torturon” fantazistin Fekir

Nabil Fekir ishte shumë pranë Liverpulit verën e shkuar, por marrëveshja mes dy palëve u prish…

E kryer | Vendoset e ardhmja e Hames, zyrtarizimi varet nga Milani

Napoli i thotë lamtumirë Hames Rodrigesit. Mediet spanjolle raportojnë se Atletiko ka arritur marrëveshjen me Realin…

“Reali më ndoqi nga afër, Zidan është arsyeja pse firmosa”

Real Madridi e mori vetëm 16 vjeç si një prej talenteve më të mëdhenj të gjeneratës…

VIDEO | Debutim magjik, fenomeni De Jong çmend katalanasit

Frenkie De Jong debutoi sot me Barcelonën në takimin kundër Çelsit. 22-vjeçari u aktivizua në fillim…

Një vit pasi u largua, Iniesta mirëpret Barçën me një letër ku tregon gjithçka

Të gjithë ne para një viti përjetuam një moment që do donim të mos ndodhte kurrë,…

Driblimi fenomenal, si Mesi e bëri Grizmanin të flasë me vete

Lionel Mesi dhe Antuan Grizman do të jenë shokë skuadre te Barcelona duke filluar nga sezoni…

Largimi i Grizman dhe kombëtarja e Argjentinës, rrëfehet Simeone

Diego Simeone në një intervistë të gjatë ka folur rreth çështjes “Grizman”. Francezi u largua te…

VIDEO | Debutim dhe spektakël, Zhoao Feliks çmend tifozët

Zhoao Feliks, ky djalosh ka një talent të jashtëzakonshëm. Sot, adoleshenti i dytë më i shtrenjtë…

VIDEO | Bind Atletiko, debutojnë me gol dy blerje

Atletiko e Madridit duket se do vazhdojë të jetë e njëjta edhe pas gjithë atyre largimeve.…

Bajern “i marrosur” me yjet e La Ligas, synon një argjentinas

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Xhovani Lo Çelso. 23-vjeçari aktivizohet me Betisin. Në klubin andaluzian…

Bajern piketon një spanjoll, do i paguajë klauzolën

Bajernit i duhet dy lojtarë cilësorë krahu, ndërkohë që ka fuqi financiare të marrë vetëm një…

Mbyllet transferimi surprizë, Betis rrëmben yllin francez

Nabil Fekir një vit më parë, por edhe këtë merkato kishte kërkesa të shumta nga klube…

Anglezi i parë në 95 vite, Atletiko zyrtarizon blerjen e radhës

Atletiko Madrid nuk di të ndalet. Pasi ka siguruar firma shumë të rëndësishmë këtë merkato vere,…

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve…

Mesi është magjik, njihuni me rekordin unikal të “Pleshtit”

Magjia dhe e mahnitshmja gjatë dekadës së fundit identifikohen vetëm me një emër, Leo Mesi. Kjo…

Zyrtare | Barcelona bëhet “pishman”, riblen mbrojtësin spanjoll

Barcelona ka aktivizuar klauzolën e riblerjes së një prej talenteve të saj. Mark Kukurela do të…

Spastrimet te Reali, një “Galaktik” përfundon në Premier

Real Madridit i duhet të gjejë një skuadër për Sebajos, ku mesfushori ta aktivizohet rregullisht dhe…

Merkato e Atletikos për notën 10, akord dhe me zbulimin e La Ligas

Atletiko Madridi ka siguaruar shërbimet e Zhoao Feliks, Markos Jorente, Alvaro Morata dhe Kieran Tripier, por…

E kryer | Hysaj – Atletiko “Game Over”, firmos mbrojtësi anglez

Atletiko Madrid i ka dhënë fund kërkimit për një mbrojtës të djathtë. Mediet angleze po raportojnë…

Historia e dhimbshme e Joviç, kjo deklaratë tregon shumë për serbin

Njeriu gjatë jetës përballet me shumë beteja, por ajo me jetën është më e vështira. Luka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online