Browsing Tag

La Liga

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Maksi Gomez befason me klubin e ri, mësohet klauzola

Maksi Gomez është transferuar te Valencia dhe gjithçka është zyrtare. Klubi spanjoll e ka blerë sulmuesin nga Selta Vigo, duke ia hequr nga duart londinezëve të Uest Ham Junajtid. "Çekiçët" po e kërkonin me ngulm dhe flitej se mund të…

“Mane, mos e humb shansin! Shko te Reali i Madridit!”

Sadio Mane bëri një sezon super vjet, duke regjistruar shifrën më të lartë të golave gjatë një kampionati. Senegalezi shënoi 22 herë dhe ndau Këpucën e Artë me Mo Salah dhe Obamejang. Sulmuesi është nën kontratë me Liverpulin, por Saee…

Totenhem pranë një goditjeje, plotëson mesfushën perfekte

Totenhem dëshiron me patjetër të plotësojë mesfushën me lojtarë të klasit të lartë. Xhovani Lo Çelso është objektivi i radhës për Poçetinon, pas ardhjes së Ndombele nga Lioni. Mesfushori ka bërë paraqitje spektakolare më Betisin, duke u…

Juventus ka ëndrrën e radhës, është “magjistari” madrilen

Juventus po mundohet të ndërtojë një skuadër perfekte, ndërkohë që për ta bërë këtë ka mbetur vetëm për të sjellë një “virtuoz” në mesfushë. Isko është ëndrra bardhezi e radhës. Mesfushori është në merkato, me Realin që kërkon Pogba dhe…

Fekir i befason të gjithë, akord me skuadrën andaluziane

Një lajm i çuditshëm vjen media franceze “Le Parisien”. Gjithçka ka të bëjë me kapitenin e Lionit Nabil Fekir. Kampioni i botës ishte përfolur për një kalim në klube të mëdha si Liverpul, Totenhem dhe Milan, por sipas burimeve të gazetës…

Suarez “kokë turku”, Grizman trazon ujërat te Barça!

Grizman nënshkroi me Barçën në një kohë kur katalanasit kanë më shumë se kurrë lojtarë ofensiv. Është krijuar një diskutim mjaft i madh se ku do të pozicionohet francezi në fushë. Duke përjashtuar të paprekshmin Mesi, të tjerët janë të…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

Real nuk ndalet, synon yllin e Ajaksit me “okazion”

Florentino Perez nuk ngopet me yje në Madrid. Presidenti i të bardhëve ka hapur thesin, duke bërë blerjet më të çmendura të merkatos. Megjithatë, sipas “Don Balon”, ai dëshiron edhe një sulmues krahu për të formuar një trident të frikshëm.…

E kryer, Barça likujdon Atletikon për Grizman

Antuan Grizman do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës. Klauzola e largimit prej 120 milionë eurosh do të likujdohet nga klubi katalanas dhe francezi do të niset drejt “Camp Nnou”. Kështu pretendon “L’Equip”, që shton se kanë nisur…

Grizman refuzon, Atletiko i shpall “luftë” sulmuesit

Antuan Grizman dhe Atletiko e Madridit janë në luftë të hapur. Sulmuesi francez ka refuzuar kërkesën e klubit spanjoll për t’u paraqitur në stërvitje me skuadrën dhe normalisht gjoba është e pashmangshme. ESPN raporton se do të ketë një…

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao Feliks. Sulmuesi portugez ka pranuar se çmimi rekord që u pagua në të e vë nën presion, por ai është shprehur i bindur se pavarësisht moshës…

Barcelona nuk zë mend, presioni i Atletikos nuk jep efekt

Atletik Madrid zbuloi pak ditë më parë detajet e bisedimeve që po zhvillohen për kartonin e Antuan Grizman. Katalanasit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e largimit prej 120 milionë eurosh të francezit, por me një kusht. Barcelona…

Vaskez zgjedh Anglinë, të hënën zyrtarizohet te klubi i ri

Uilfred Zaha është dëshira e madhe e Arsenalit, por transferimi i tij po bëhet gati i pamundur. Kristal Palas kërkon shumë dhe “Topçinjtë” e kanë të vështirë të kënaqin dëshirat e klubit londinez. Kështu, në “Emirates Stadium” aktivizohet…

Napoli mbetet vetëm, Hames bashkohet me Ançelotin

Hames Rodriges nuk është më një ëndërr, por një realitet i afërt në Napoli. Kolumbiani është “tranzit” në Madrid, me Perez që pret oferta për ta shitur. Mediet italiane raportojnë se Napoli është shumë pranë përfundimit të kësaj…

Joviç befason, sakrifikon dhe zbarkon direkt në Madrid

Të jesh lojtar i Real Madrid nuk është aspak e lehtë dhe Luka Joviç e di shumë mirë këtë. Sulmuesi serb ishte pjesë e kombëtares së të rinjve në Kampionatin Evropian. Serbia nuk arriti të kalontë përtej fazës së grupeve. Meqenëse…

Çështja “Pogba”, Raiola flet troç: Kaq ishte!

Pol Pogba nuk është i lumtur në Mançester. Francezi e ka humbur motivimin në Angli dhe dëshiron një transferim për të nisur një sfidë të re. Junajtid nuk e pëlqen këtë fakt dhe mundohet ta mbajë lojtarin. Agjenti i tij, Mino Raiola është…

Ofertë nga Serie A, numri 7 i Realit bën gati valixhet

Mariano Diaz erdhi me ambicie të mëdha verën e kaluar në Madrid, duke guxuar edhe të marrë numrin 7, që më parë e mbante një legjendë si Kristiano Ronaldo. Megjithatë, përveç shifrës në  shpinë, 25-vjeçari nuk ngjan në asnjë aspekt tjetër…

Afrimet e shumta, katalanasi nxjerr veten nga merkato

Me ardhjen e mundshme të Nejmar dhe Grizman, Barcelona mund të ketë një mbipopullim me lojtarë ofensivë. Rafinja Alkantara është një prej tyre që mund të largohet me qëllim uljen e numrit të sulmuesve, por edhe gjenerimit të të ardhurave në…

Real largon të padëshiruarin e radhës, e dërgon në Andaluzi

Real Madrid ka një numër jo të vogël lojtarësh që duhet të largohen, pasi nuk kanë hapësira. Serxho Reguilon është njëri prej disave që pritet të ikin këtë verë. Mbrojtësi ka pasur një pjesë të parë sezoni mjaft të mirë, me Solarin që i dha…

Bajern gjen pasardhësin e Havi Martinez, gati oferta e parë

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Mark Roka. Mesfushori spanjoll aktivizohet në La Liga me skuadrën e Espanjol. Me cilësitë e treguara, 22-vjeçari e ka futur veten në një nga më të mirët e skuadrës katalanase. I riu është titullar…

“Idhullin tim tani e tutje do e kem shok skuadre”

Frenki De Jong ka zbarkuar në Barcelonë. Holandezi është blerë në merkaton e dimrit nga katalanasit, me marrëveshjen që përfshinte qëndrimin në Amsterdam deri në fund të sezonit. Barcelona derdhi plot 86 milionë euro në arkat e Ajaksit për…

Dorëhiqet numri dy i Barçës, shkaku quhet Nejmar

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Zhordi Mestre është dorëhequr nga posti i tij në klubin katalanas. Njoftimi është dhënë ditën e djeshme nëpërmjet një deklarate në faqen e internetit të skuadrës blaugrana, ku thuhet se Mestre ka paraqitur…