Mesi: Nuk pendohem për asgjë, ja çdo bëjmë këtë sezon

0

Ndoshta Leo Mesi e urren këtë gjë, por ditën e sotme i është dashur të flasë para tifozëve rreth objektivave të sezonit të ri si kapiten i ekipit. Vitin e kaluar premtoi Championsin, por u eliminua në mënyrë tragjike nga Liverpuli.
Pas kësaj vërshuan talljet kundrejt Leos. Megjithatë, 32-vjeçari deklaron se nuk pendohet për asgjë dhe premton se edhe këtë vit do të luftojnë për gjthçka, ashti siç është filozofia e këtij klubi prej vitesh. Beson se më vonë do i vlerësojnë arritjet e Barçës.

”Nuk pendohem për asgjë. Është e vështirë të them diçka rreth sezonit të kaluar, por unë e përsëris atë që kam thënë. I besoj këtij ekipi, lojtarëve, stafit trajnues dhe nuk kam asnjë dyshim se së bashku do të luftojmë për gjithçka. Sezoni përfundoi pak i hidhur për mënyrën se si ndodhi, por unë mendoj se ju duhet t’i japim vlerë kampionatit që fituam. Tetë në 11 vjet. Kkjo do të ishte arritje e jashtëzakoshme për çdo klub. Ishte shumë e rëndësishme ajo që u bë. Ndoshta sot ne nuk i japim asaj vlerën që meriton, por disa vite më vonë do ta kuptojmë se sa e vështirë është”, u shpreh Mesi, që është kthyer pas pushimeve me skuadrën dhe është në stol në ndeshjen ndaj Arsenalit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.