Valverde: Merkato s’është mbyllur, kemi rezervuar një surprizë

0

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur për “Marca” sot, ku është ndalur më shumë te merkatoja e katalanasve. Deri më tani, Barcelona ka ofruar Frenki De Jong, Mark Kukurela, Antuan Grizman, portierin Neto dhe talentin brazilian, Emerson.

Edhe pse ekipi duket i kompletuar, Valverde ka piketuar një pozicion në formacionin e tij që ka probleme dhe është pikërisht krahu i majtë i mbrojtjes. I vetmi që e mbulon këtë rol është Zhordi Alba dhe duhet me patjetër një afrim i ri.

“Merkato nuk është mbyllur, është e mundur që të sjellim ndonjë emër surprizë. Të gjithë e dimë se kemi pasur probleme në krahun e majtë të mbrojtjes, po shqyrtojmë alternativën më të mirë”, tha shkurtimisht Valverde. David Alaba dhe Junior Firpo janë emrat që janë lidhur me një kalim te Barcelona këtë verë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.