Mbyllet transferimi surprizë, Betis rrëmben yllin francez

0

Nabil Fekir një vit më parë, por edhe këtë merkato kishte kërkesa të shumta nga klube gjigante të Evropës. Liverpul ishte një prej të interesuarve për të. Por zgjedhja e francezit është shumë surprizë për të gjithë. Ai do të transferohet te Real Betis. Klubi andaluzian ka gjetur akordin me Lionin, që nuk ka shumë krah të ngrejë çmimin e lojtarit sepse kontrata e tij skadon verën e ardhshme.
Sipas medieve franceze, Fekir do të transferohet ne Sevilje për 25 milionë euro. Një çmim “monstruoz”, duke parë që vlera e tij në merkato është plot 65 milionë euro. 26-vjeçari është një nga yjet e mëdhenj të këtij brezi të artë francez.

Është rritur te Lioni dhe largohet pas gjashtë vitesh nga ndeshja e parë si profesionist në klubin francez. Dilemë është se ku e kishin mendjen klubet e mëdha këtë merkato. Interi po jep 80 milionë për Lukakun, ndërkohë që mund të kapte një “okazion” të madh me Fekir. E çuditshme!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.