Çelsi shmang humbjen, Frajburgu i Abrashit fiton bindshëm

Sot janë luajtur shuëm sfida miqësore në të gjithë Europën, madje dhe skuadrat e njohura nuk…

Zyrtare | Çelsi rikthen një tjetër legjendë, firmos francezi

Çelsi duket se ka zgjedhur ta lërë klubin në dorë të legjendave. Pas Frenk Lampard e…

Zhorzhinjo: Aspak trishtim, vetëm mirënjohje për Sarrin

Një trajner i do të gjithë lojtarët, por me ndonjërin krijon një lidhje ndryshe nga të…

VIDEO | E pabesueshme, Pedro realizon golin e vitit

Pedrito është gjithmonë i njëjti. I mbushur me klas e plot kreativitet si te Barcelona një…

Bakajoko ka ende adhurues, Çelsi gati ta shesë në… Liverpul

Milani vendosi të mos investonte për shërbimet e Timeu Bakajokos, por as Frenk Lampard nuk e…

Çelsi në hall të madh, “fajin” e ka… Eden Hazard!

Një çështje mund të krijohet tek ekipi i Çelsit. Shkaku? E gjitha ka lidhje me

VIDEO | “Thriller” në miqësore, talenti Mount nderon Çelsin

Çelsi dhe Riding zhvilluan një miqësore emocionuese ku u shënuan shtatë gola. Në fund fitorja u…

75 milionë sterlina dëm, Lampard jep urdhër për dy largime

Frenk Lampard i ka monitoruar të gjithë nga afër gjatë kësaj periudhe. Trajneri është gati të…

Mesfushori “harron” Sarrin: Më pëlqen Lampard, ndihem më kreativ

Zhorzhinjo nuk e ka ndjerë shumë largimin e Mauricio Sarrit. Mesfushori italo-brazilian punoi me trajnerin e…

VIDEO | Debutim pa zhurmë për Grizman, Çelsi mund katalanasit

Barcelona dhe Çelsi kanë kanë zhvilluar në Japoni një miqësore në kuadër të turneut “Rakuten Cup”.…

“Nuk do ha më McDonald”, Pulisiç ka inspiruar gjithë Amerikën

Kristian Pulisiç është një nga talentët më premtues në Europë dhe jo më kot skuadra e…

Hudson-Odoi te Bajern? Lampard i bën presion talentit

Kallum Hudson-Odoi është një nga çështjet që vlon më shumë se të tjerat në kampin e…

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të…

Morata: Falë Zotit Atletiko më bleu, s’e llogarisja rikthimin te Çelsi

Alvaro Morata u huazua në muajin janar nga Çelsi tek Atletiko Madrid. Spanjollët vendosën të investojnë…

VIDEO | Bakajoko te Çelsi është tmerr, pamjet flasin vetë!

Timue Bakajoko bëri një sezon shumë të mirë te Milani si i huazuar, por te skuadra…

85 mijë sterlina për minutë, Lampard synon “ringjalljen” e mesfushorit!

Çelsi pagoi 35 milionë sterlina verën e vitit 2017 për kartonin e Deni Drinkuoter. Mesfushori ra…

“Kthej kokën pas dhe frymëzohem”, historia e dashurisë me Çelsin vazhdon

UEFA ia ka bllokuar merkaton Çelsit, por askush nuk e detyron të mos rinovojë me lojtarët…

Morata desh u kthye në “mollë sherri”, zyrtarizohet e ardhmja

Çelsi dhe Atletiko kanë arritur një marrëveshje përfundimtare për transferimin e Alvaro Moratës në “Wanda Metropolitano”.…

Lampard e nis mbarë, suksesi i parë është një rinovim

Kallum Hadson-Odoi u kërkua me shumë ngulm nga Bajerni i Mynihut në dimër. Bavarezët ishin gati…

“Krenar për arritjet, s’e harroj kurrë këtë vit”, legjenda largohet nga Çelsi

Xhanfranko Zola është një legjendë e Çelsit. Italiani i famshëm luajti 6 sezone në “Stamford Bridge”…

Lampard: Kam mësuar nga më të mirët, Hazardin nuk e zëvendësojmë dot

Frenk Lampard ka folur për herë të parë si trajneri i Çelsit në një dalje për…

Zyrtarizohet gjithçka, Çelsi prezanton trajnerin e ri

Vetëm një vit zgjati aventura e Mauricio Sarrit në pankinën e Çelsit. Italiani u rikthyer në…

“No merkato, no problem”, Çelsi spastron një “dyzinë” me lojtarë

Çelsi, edhe pse nuk mund të bëjë merkato nuk heziton të bëjë spastrime të mëdha në…

Dy aktivizime në nëntë vite, mbrojtësi rekordmen largohet nga Çelsi

Çelsi ka qenë ndër klubet me numrin më të lartë të lojtarëve në huazim. Strategjia e…

Çelsi mbyll marrëveshjen, 50 milionë euro për blerjen e radhës!

Çelsi duket se ka finalizuar blerjen e dytë pas Kristian Pulisiç, me blutë e Londrës që…

Lampard trajner i Çelsit, ndihma i vjen nga… Gjermania

Lampard brenda pak ditësh pritet të bëhet trajneri i ri i Çelsit. Klubi londinez ka pranuar…

“Sarri ka nevojë për lojtarin tim”, tani të gjithë duan Juventusin

Mauricio Sarri dhe Zhorzhinjo nuk mund të bëjnë pa njëri-tjetrin. Italo-braziliani është mesfushori i preferuar i…

E pabesueshme, ylli i Çelsit refuzon ofertën e çmendur kineze

Kampionati kinez i futbollit ka arritur të “rrëmbejë” deri më tani disa yje të futbollit europian,…

“Juventusi na pëlqen”, gati dhurata e madhe për Mauricio Sarrin

Mauricio Sarri u prezantua gjatë ditës së sotme si trajneri i ri i Juventusit. Kurioziteti për…

Barça nuk e harron “fiksimin e vjetër”, Çelsi bën sërish rezistencë

Barcelona e ka nisur me hapa të ngadaltë këtë merkato. Kërkojnë të mendohen mirë dhe të…

Mori Sarrin nga Çelsi, nuk do ta besoni sa ka paguar Juventusi!

Juventusi zyrtarizoi ditën e djeshme trajnerin e ri Mauricio Sarri, të cilin e mori nga Çelsi.…

“Kam jetuar me 20 euro në javë, agjenti më mashtroi”

Agjentët janë shndërruar në një nyje të rëndësishme për botën e futbollit. Janë ata që zotërojnë…

Pasardhësi i Sarrit nuk vjen vetëm, buzëqeshin tifozët e Çelsit

Çelsi është pranë zyrtarizmit të trajnerit të ri. Pankina është bosh për momentin pas largimit të…

Sarri nuk e kërkoi largimin nga Çelsi, ja e vërteta

Mauricio Sarri do të largohet nga Çelsi për të marrë timonin e Juventusit. Tekniku italian pati…

Mesfushori francez: Shpresoj që një ditë të luaj me PSG-në

Timue Bakajoko është rikthyer te Çelsi pas eksperiencës së provuar me Milanin. Huazimi mbaroi, kuqezinjtë vendosën…

Bakajoko i shkel syrin Interit: Konte, trajner i madh!

Bakajoko është një nga lojtarët e shumtë që Çelsi ka në huazim. Francezi e kaloi këtë…

Paratiçi fluturon drejt Londrës, jo vetëm Sarri në fokus

Fabio Paratiçi ka fluturuar drejt Londrës për të realizuar misionin Sarri. Juventusit i duhet të zgjidhë…

Komplikohet kalimi i Sarrit te Juve, Çelsi kërkon miliona

Plot 10 milionë euro kërkon Çelsi për të lënë të lirë trajnerin italian, Maurisio Sarrin. Blutë…

Nga Totenhem te Çelsi, Broja tregon si iu bashkua klubit të zemrës

Armando Broja ishte një ndër protagonistët e grumbullimit të kombëtares U19 dhe U21. Sulmuesi 17-vjeçar gjeti…

Jo vetëm Higuain, Sarri do dhe italianin e Çelsit te Juve

Mauricio Sarri te Juventus duket të jetë vetëm çështje ditësh, me trajnerin italian që me shumë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online