85 mijë sterlina për minutë, Lampard synon “ringjalljen” e mesfushorit!

0

Çelsi pagoi 35 milionë sterlina verën e vitit 2017 për kartonin e Deni Drinkuoter. Mesfushori ra në sy me “përrallën” Leister, ekip me të cilin u shpall kampion Anglie në vitin 2016.

Drinkuoter firmosi një kontratë të majme prej 5 vitesh, ndërsa përfitonte një rrogë prej 100 mijë sterlinash në javë. Super financat, por shumë dobët situata në fushë.

Plot 522 minuta është aktivizuar lojtari në këto dy vite, që i bie të jetë paguar rreth 85 mijë sterlina për minutë! Pavarësisht kësaj situate, 29-vjeçari është treguar profesionist, nuk është dorëzuar as kur i ka ndjekur shokët nga tribuna.

Mauricio Sarri, i cili nuk i besoi pothuajse kurrë, u largua drejt Juventusit. Drinkuoter qëndroi dhe ka një shans të dytë. Në stol është ulur Frenk Lampard, ish-mesfushor i madh, sot trajneri i ekipit me të cilin shkroi histori.

Lampard do të sjellë ndryshime. Repartin e mesit të fushës e njeh në perfeksion dhe të gjithë do të kenë mundësitë e tyre. Kante do të rikthehet në rolin e tij para mbrojtjes dhe Drinkuoter do të monitorohet me kujdes. Dikur kanë qenë një dyshe e frikshme te Leister, mund të jenë sërish te Çelsi.

Ky i fundit është grumbulluar me ekipin e Çelsit në fazën përgatitore dhe do të ketë shansin për të bindur trajnerin. Me shpresën për t’iu rikthyer fushave të blerta dhe për të justifikuar plotësisht rrogën që merr.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.