VIDEO | Debutim pa zhurmë për Grizman, Çelsi mund katalanasit

0

Barcelona dhe Çelsi kanë kanë zhvilluar në Japoni një miqësore në kuadër të turneut “Rakuten Cup”. Skuadra e Frenk Lampard i ka ndaluar festën në debutim francezit Antuan Grizman, duke mundur katalanasit me rezultatin 2 – 1.

Golat e Temi Abraham dhe Ros Barkli i dhanë fitoren Çelsit. që shfaqi një formë shumë të mirë se katalanasit, diçka që pritej për shkak se grumbullimi i Barcelonës filloi më pak se një javë më parë në ndryshim nga londinezët që kanë më shumë se dy javë në fazë përgatitore. Golin e vetëm për katalanasit e shënoi Rakitiç me një goditje të fuqishme që përfundoi në trekëndëshin e portës së skuadrës angleze.

MIQËSORE  

Barcelona 1– 2 Çelsi
Shënues: Rakitiç 90+1’ / Abraham 34’, Barkli 81’

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.