“No merkato, no problem”, Çelsi spastron një “dyzinë” me lojtarë

Çelsi, edhe pse nuk mund të bëjë merkato nuk heziton të bëjë spastrime të mëdha në skuadër. Përmes faqes zyrtre të klubit në internet, njoftohet ndërprerja e bashkëpunimit me pesë lojtarë. Gonzalo Higuain(31), Geri Kahill(33), Rob Grin(39), Eduard(36) dhe Kajli Skot(21), duke nisur nga sot nuk janë lojtarë të Çelsit.
Higuain nuk ka bindur në Londër dhe e vetmja rrugëzgjidhje është kthimi te Juventusi. Kahill ka vendosur ta mbyllë bashkëpunimin me Çelsin pas plot shtatë vitesh, ku provoi të mbante edhe shiritin e kapitenit. Për momentin është pa skuadër, në pritje të një aventure të fundit si profesionist në fushën e blertë. Aston Vila është një mundësi reale.
E njëjta gjë vlen edhe për Kajli Skot. Talenti amerikan nuk ka bindur në Londër dhe që nga sot është lojtar i lirë. Sezonin e fundit kaloi gjashtë muaj si i huazuar në skuadrën e Telstar, që luan në divizionet e ulëta të Holandës. Rob Grin pritet t’i japë fund karrierës. Ndërkohë Eduardo ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me Bragën, klub ku debutoi si profesionist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online