Browsing Tag

Chelsea

Nga Londra në Torino, Çelsi zyrtarizon largimin

Pas disa javësh negociata klubi i Çelsit ka pranuar të shesë kartonin e mbrojtësit Ola Aina. Futbollisti me origjinë nigeriane është tanimë plotësisht lojtari i Torinos. Klubi “granata” pagoi 10 milionë euro për të kartonin e 22-vjeçarit.…

Sarri te Juventus? Te Çelsi marrin vendimin final!

Spekulimet se Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit sa vijnë e shtohen, me italianin që pritet të mbyllë aventurën e tij te Çelsi pas vetëm një sezoni. Në lidhje me këtë çështje, duket se dhe një vendim e ka marrë edhe…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid tani ka marrë formë zyrtare. Në një komunikatë të nxjerrë para pak minutash klubi madrilen ka njoftuar është gjetur marrëveshja me Çelsin dhe…

Sarri “pret  biletën”, Guardiola merkato te Juventusi

Juventusi mund të marrë lajme të mira sot në lidhje me trajnerin e ri. Mauricio Sarri pritet të lihet i lirë nga Roman Abrahamoviç, ndërkohë që me Juventusin është mbyllur marrëveshja dhe italiani mezi pret që kjo pritje të përfundojë dhe…

“Sarri te Juventusi? E keni harruar gishtin e mesit?”

Mauricio Sarri është një kanditaturë potenciale për t’u ngjitur në stolin e Juventusit. Por jo të gjithë janë pro kësaj ideje. Ai është një ish-napolitan dhe kjo nuk është aspak diçka normale në Torino. Sarri ka një të kaluar si armik në…

E kryer, Hazard madrilen, ja kur prezantohet

Eden Hazard dhe Real Madrid janë të destinuar për t’u bashkuar këtë verë. Marrëveshja është e kryer si me lojtarin ashtu edhe me klubin e Çelsit dhe pritet vetëm zyrtarizimi. “El Chiringuito TV” raporton se 28-vjeçari do të zyrtarizohet në…

Miliona dhe numri “10”, Hadson-Odoi pranon ofertën

Çelsi dhe Eden Hazard ende nuk janë ndarë zyrtarisht, por kalimi i belgut te Reali është thuajse e kryer. Kështu, blutë e Londrës kanë nisur të përgatisin sezonin e ri pa lojtarin e tyre kyç. Gjithsesi, duket se frenat e ekipit do t’i…

Refuzohen dy oferta, komplikohet kalimi i Hazard në Madrid?

Kalimi i Eden Hazard në Madrid është kryefjala e kësaj merkatoje prej kohësh, por ende asgjë nuk është zyrtarizuar. Fillimisht ishte thënë se belgu do të firmoste me 3 qershor, por diçka e tillë nuk ndodhi. Përveç kësaj, së fundmi…

Hazard kapet mat, fotoja që zbulon të ardhmen e belgut!

Eden Hazard është padyshim emri më i përfolur i momentit, me belgun që pritet të transferohet drejt Realit të Madridit. Pavarësisht deklaratave të tij se do të largohet nga Çelsi, këta të fundit ende nuk janë dorëzuar. Gjithsesi, së…

Entuziazmi i Sakit: Sarri unik, kalimi te Juventusi revolucion!

Mauricio Sarri fitoi trofeun e parë në karrierë mbrëmjen e kaluar. Çelsi i tij shpartalloi 4-1 Arsenalin në finalen e Ligës së Europës. Italiani pritet ta mbyllë me një kujtim të bukur aventurën aspak të thjeshtë në Premier Ligë. Ai do…

Zotëria i finaleve, dy rekorde historike nga… Pedro

Pedro Rodriges, ndryshe njeriu i finaleve. Pedrito është një njeri me emocione të akullta në momentet deçizive. E ka treguar këtë me Barcelonën dhe e tregoi mbrëmë me Çelsin. Spanjolli shënoi golin e dytë dhe të qetësisë për londinezët, që…

Sarri konfirmon Juventusin: Napolin e dua shumë, por…

Bashkëpunimi midis Mauricio Sarrit dhe Çelsit pritet të mbyllet gjatë ditëve në vazhdim. Tekniku italian do të rikthehet në Itali, ku do të vihet në drejtim të Juventusit. Në intervistën e dhënë pak minuta pas triumfit në finalene “Europa…

VIDEO |  Higuain bën humor, Lihshtajner tërbohet

Momenti i shpërndarjes së medaljeve të Europa League pati një incident interesant midis Stefan Lishtajner dhe Gonzalo Higuain. Gjithçka ndodhi në momentin kur lojtarët e Arsenalit po niseshin drejt podiumit të rrethuar nga futbollistët e…

VIDEO: Falëminderit Çelsi, Lioni është në Champions League

Olimpik Lion është kualifikuar në fazën e grupeve të Champions League. Skuadra legjendare franceze po priste me ankth sfidën mes Arsenalit dhe Çelsit, pasi në rast tirumfi të “Topçinjve”, nuk do të kualifikohej për në kompeticionin më të…

Eden Hazard del hapur: Mirupafshim!

Çelsi ka fituar Europa League dhe si zakonisht, Eden Hazard ishte protagonist absolut, duke shënuar 2 gola në fitoren 4-1 kundër Arsenalit. Pas triumfit në Baku, ylli belg foli për BT Sport, duke dalë hapur në lidhje me të ardhmen e tij…

Sarri: Frikë për Kante, Zhiru do e marr në konsideratë

Ngolo Kante ka një problem në gju dhe është në dyshim të madh për prezencën e tij në finalen e Europa League nesër në Baku. Mesfushori është një nga lojtarët më të mirë të bluve të Londrës dhe mungesa e tij do të peshonte shumë. Trajneri…

VIDEO: Higuain përplaset me David Luiz, reagim epik i Sarrit

Çelsi dhe Arsenali do të diskutojnë finalen e Europa League dhe nesër, të dy ekipet londineze do të kenë mundësinë të fitojnë një trofe të rëndësishëm këtë sezon. Skuadra e Arsenalit vjen në këtë takim pa Mikitarian, i cili ka qëndruar në…

Tronditet Çelsi, humbet liderin për finalen ndaj Arsenalit!

Mauricio Sarri ka marrë një lajm të keq përpara finales së Ligës së Europës kundër Arsenalit. Dueli londinez do të zhvillohet të mërkurën në mbrëmje në Baku të Azerbajxhanit. N’golo Kante ka pësuar një dëmtim në gju në stërvitjen e ditës…

Higuain drejt Kinës, as Çelsi e as Juventusi nuk e duan

Sulmuesi i Çelsit, Gonzalo Higuain, ka marrë një ofertë faraonike nga Kina. Te Çelsi, nuk ka arritur të bindë, ndërsa Juventusi nuk e ka në plan të mbajë. Higuain, paguhet 220 mijë sterlina në javë, një rrogë që asnjë ekip nuk ka ndërmend…

Sarri te Juventusi? Zbulohet kërkesa e Çelsit!

Skuadra e Çelsit do të kërkojë 5 milionë sterlina në rast se Maurisio Sarri nuk do të respektojë kontratën e tij. Flitet shumë për një rikthim të Sarrit në Serie A, me skuadrën e Juventusit që është ende në kërkim të një trajneri, pas…

Hazard: Reali? Më parë triumfoj në Europa League!

Real Madrid dhe Hazard ka muaj që mbushin faqet e para të gazetave për një bashkim të mundshëm. Belgut i skadon kontrata verën e ardhshme dhe nuk ka pranuar të rinovojë, pavarësisht ofertave të Celsit. Sipas mediave evropiane, 28-vjeçari…

Zhorzhinjo-Juventus, agjenti e afron mesfushorin me kampionët

Zhorzhinjo është një nga mesfushorët, që ndiqet nga Juventusi. Ky repart nuk ka pasur konsolidimin e duhur këtë sezon dhe drejtuesit do të ndërhyjnë për të sjellë emra të mëdhenj dhe cilësorë. Mesfushori i Çelsit është një nga kandidaturat…

“Iki që tani”, Sarri bën deklaratën e bujshme

Mauricio Sarri përflitet prej kohësh mbi një largim nga Çelsi. Kohët e fundit kanë egzistuar dy skenarë mbi largimin e mundshëm të tij. Njëri është se Sarri dëshiron të largohet me dëshirën e tij për t’u rikthyer në atdhe, ku e pret…