Browsing Tag

Angli

Karton i kuq, gafa dhe eurogol: Ndodh gjithçka në Angli

Një gol i bukur mbetet i tillë pavarësisht se në çfarë kategorie shënohet. Nuk ka rëndësi të madhe nëse një realizim perfekt ndodh përpara 50 mijë tifozëve apo para qindra apo dhjetëra të tillëve. Ditën e djeshme zhvillohej java e parë e…

E papritur, Runi drejt rikthimit në Angli

Uejn Runi mund të rikthehet shumë shpejt në Angli. Sipas medies së njohur “The Telegraph”, legjenda angleze është në bisedime me klubin e Derbi Kauntit për të marrë njëkohësisht rolin e trajnerit, por  njëkohësisht edhe lojtarit. Pronari…

Goditja e madhe e Njukasëll, firmos talenti francez

Klubi i Njukasëllit po kryen si rrallëherë shpenzime të frikshme. Pasi thyen rekordin e klubit për sulmuesin brazilian Zhoelinton, përforcimi i radhë i skuadrës angleze është talenti i  Nicës, Alen Sent-Maksimin. Futbollisti francez u…

Dështim fenomenal, Totenhem shet sulmuesin në Meksikë

Klubi meksikan i Monterreit ka habitur të gjithë teksa ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit holandez Vinsent Jansen. “Gjiganti” meksikan ka derdhur 8 milionë në arkat e Totenhem për kartonin e 25-vjeçarit. Futbollisti holandez ka…

Florian Marku: Ju tregoj pse lashë “MMA”-në për boksin

Florian Marku ka filluar në mënyrë perfekte karrierën e tij në boksin profesionist. Boksieri shqiptar është zhvendosur në Londër ku stërvitet prej 6 muajsh. Pak nga pak 26-vjeçari ka filluar të marrë famë në Angli, kjo falë mbështetjes së…

Vëllai luajti baste sportive, federata pezullon Starrixh

Futbollisti anglez, Dainel Starixh është dënuar nga Federata Angleze me pezullim nga futbollit për shkak se u provua se ai ka shkelur rregullat duke vendosur baste sportive. Prej dekadash në Angli zbatohet ky rregull i veçantë, ku vit pas…

Një tjetër Poçetino te Totenhemi, firmos djali i trajnerit

Trajneri i Totenhemit Mauricio Poçetino ka përjetuar një ditë te veçantë teksa ka qenë prezent në nënshkrimin e kontratës së  parë profesioniste të një prej talenteve të akademisë së londinezëve. Mirëpo nuk kemi të bëjmë me një lojtar…

VIDEO | Anglia për turp, Rumania e eliminon me goleadë!

Ndeshja mes Anglisë U21 dhe Rumanisë U21 ishte e çmendur. Plot 6 gola dhe një fitore e merituar 2-4 e rumunëve, që ngjiten në kuotën e 6 pikëve dhe lënë Anglinë me 0 pikë dhe jashtë Euro 2021 vetëm pas dy ndeshjeve të luajtura. Pjesa e…

VIDEO | Përmbysje epike e Francës, Anglia thyhet në fund

Asgjë nuk shijon më shumë në futboll se një përmbysje e minutave të fundit, në të njëjtën kohë kjo është humbja më e dhimbshme. Franca U21 ia doli të përmbyste Anglinë në takimin e sotëm të Europianit U21 që u mbyll me fitoren 2 – 1 të…

VIDEO | Anglia largohet me kokën lart, Zvicra e pafuqishme

Vendi i tretë i fazës finale të “Nations League” i takon përfaqësueses angleze. “Tri Luanët” mundën Zvicrën dhe tanimë mund të ngushëllohen me medaljet e bronzta. Anglia ishte skuadra më dominuese përgjatë të gjithë takimit. “Tri Luanët”…

Gafa të pafalshme, Holanda turpëron Anglinë (VIDEO)

Anglia i bën gropën vetes. Holanda e mposht 3-1 nga tre gafa të mbrojtjes angleze, duke iu bashkuar Portugalisë në finalen e Nations League. Edhe pse “Tre Luanët” kaluan të parët në avantazh me anë të Rashford në minutën e 32’, nuk arritën…

VAR, gola dhe De Ligt protagonist: Angli-Holandë drejt shtesave

Nuk kanë mjaftuar 90 minutat e kohës së rregullt që të përcaktohet një fitues në gjysmëfianen e dytë të UEFA Nations League mes Holandës dhe Anglisë. “Tre Luanët” gjetën të parët golin, me anë të një penalltie të shdërruar në gol nga…

Tjetër gol, De Ligt korrigjon gabimin (VIDEO)

Plot 73 minuta duhet të kalonin që Holanda të gjente golin në takimin përballë Anglisë. Për më shumë se 40 minuta në disavantazh, “Tulipanët” insistuan dhe arritën të barazonin, me anë të De Ligt. Mbrojtësi ishte ai që shkaktoi penalltinë…

Gafë e De Ligt, Anglia kalon në avantazh (VIDEO)

Anglia është skuadra që ka kaluar e para në avantazh. 30 minutat e para të takimit ishin shumë të qeta, me të dyja skuadrat që dukeshin të barabarta në fushën e lojës dhe kishin frikë të pësonin të parët. Por në minutën e 31’,…

Talente dhe yje në fushë, Holandë-Angli luajnë finalen

Sot, luhet gjysmëfinalja e dytë e UEFA Nations League dhe pasi Portugalia arriti finalen mbrëmë, Holanda dhe Anglia do të diskutojnë biletën e dytë finaliste. Dy trajnerët, Ronald Kuman dhe Gareth Sauthgejt, kanë zgjedhur formacionet e…

Risi në Angli, merkato fillon që në maj!

Bordi i drejtuesi i Premier League ka vendosur që të hapë periudhën e merkatos për transferimet brenda Anglisë më datë 16 maj. Në të shkuarën klubeve i është dashur të presin deri më 1 qershor për këtë zyrtarizuar blerjet e merkatos së…

“Kthim në Itali? Jo, faleminderit!”

Prej disa javësh qarkullojnë lajme për një rikthim të Mauricio Sarrit në Itali. Mediet italiane kane folur për një interesim të Romës dhe Milanit, por mesa duket të gjitha këto kanë qenë thjesht aludime të pabaza. Në një dalje për shtyp,…

Ekipi më hileqar në Angli, “çmimi” i takon Arsenalit

Arsenali hodhi poshtë në harkun e pak javëve mundin e një sezoni të tërë, teksa regjistroi rezultate zhgënjyese si ai i ditës së djeshme ndaj Brajtonit. Shtypi anglez është hedhur në sulm duke analizuar çfarë nuk shkon te skuadra e…

Guardiola: S’ka kohë për festë, Liverpuli nuk do gabojë

Mançester Siti është shumë pranë të shpallurit kampion për të dytin vit radhazi i kampionatit anglez. Trajneri Pep Guardiola u shpreh para gazetarëve se lojtarët e tij nuk kanë kohë për festë, pasi në lojë janë dhe tri ndeshje, ndërsa…

Vuri 140 baste, Pol Skolls “kapet mat” nga Federata

Ish-lojtari i Mançester Junajtid, Pol Skols, është akuzuar nga federata angleze për vendosje të basteve sportive, diçka kjo që del kundër rregullores së vendosur nga institucioni qeverisë i futbollit anglez. Sipas asaj që kanë mësuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online