Siti “shpartallon” Bërnlin, Totenhemi rikthehet në katërshen e parë

Mançcester Siti është rikthyer te fitorja në kampionit në mënyrën më të mirë të mundshme. Djemtë…

Çelsi – Mançester Junajtid, në tribuna luajnë “WAG”-sat

Të shtunën stadiumi “Stamford Bridge” do të jetë i mbushur me tifozë për të parë një…

“Sirena angleze” për Xhekon, në Londër e duan me çdo kusht

Edin Xheko u largua nga Anglia në verën e 2015-ës për të filluar një aventurë të…

VIDEO / Anglia shokon Spanjën, sa vite pa fituar ndaj një skuadre “BIG”

Prej vitesh me radhë tifozët anglezë janë mësuar ta shikojnë kombëtaren e tyre, teksa humbet pambarimisht…

VIDEO / Anglia dhuron spektakël, Spanja “shpërfytyrohet” që në 45 minutat e para

Anglia ka lënë të shtangur publikun në Sevilje, duke tundur plot tri herë portën e spanjollëve…

VIDEO / Tifozët anglezë ngrenë në këmbë policinë spanjolle, Sevilja kthehet në “fushëbetejë”

Pavarësisht se futbolli anglez ka lënë pas krahëve periudhën e errët të viteve 80-të, ku huliganët…

Princi saudit me sytë nga klubi anglez, 3 miliardë paundë në lojë

Princi i kurorës së Arabisë Saudite Mohamed Bin Salman, është një ndër njerëzit më të pushtetshëm…

VIDEO: Fundjava angleze, gafa e vitit vjen nga një sulmues

Rastet e humbura në mënyrë të çuditshme sa vijnë e shtohen, ndërkohë që këtë herë një…

Përkushtim ekstrem i tifozëve anglezë, në Kroaci për ndeshjen pa spektatorë

Sot në orën 20:45 Kroacia do të presë Anglinë në stadiumin e qytetit të Rijekës, në…

Karvahal e thotë hapur: Nuk e lë futbollin pa luajtur në Angli

Dani Karvahal është rikthyer prej vitesh në një lojtar stabël në formacionin e Real Madrid, që…

Henri dhe Terri tashmë në një ekip, por si trajnerë

Tierri Henri dhe Xhon Terri janë ndeshur për vite me radhë më njëri tjetrit, teksa përfaqësonin…

Prezervativë, shishe me urinë dhe shigjeta, Simën rrëfen çmenduritë e fansave

Ish-portieri i kombëtares angleze, Dejvi Simën, ka luajtur për 21 vite si futbollist profesionist, ku është…

Terri shtang Rusët, gruaja i bllokon transferimin

Kalimi i Xhon Territ te skuadra e Spartakut të Moskës ishte thuajse një fakt i kryer.…

Angli – Zvicër do transmetohet bardhezi, “Sky Sports” shpjegon arsyen e veçantë

Ditën e nesërme përfaqësuesja angleze do të ndeshet me homologen e saj zvicerane në një takim…

Totenhemi “shtegton” sërish, ja stadiumi më i ri i londinezëve

Vazhdon shtegtimi i skuadrës së Totenhemit nëpër stadiumet angleze. Londinezët kanë marrë leje speciale nga federata…

Nejmar bën parashikuesin: Siti sërish kampion në Angli, Liverpuli as në katërshe

Nejmar kurrë nuk ka luajtur në Angli, përveç se në ndonjë natë Champions-i, ose miqëore me…

Murinjo tallet me shefat: Po më pushuan do përfitoj miliona…

Zhoze Murinjo ka kaluar disa javë shumë të tensionuara. Humbjet ndaj Brajtonit dhe Totenhemit e vunë…

Lajm fantastik për Liverpulin, vjen firma e shumëpritur

Pas blerjeve të shumta te merkato e verës, te Liverpuli ka ardhur koha për disa “blerje”…

Festimi me Shqiponjë pa dëme për Mustafin, reagon federata angleze

Shkodran Mustafi mund të vazhdojë të jetë i qetë dhe të përgatitet për ndeshjet e ardhshme…

Skandal, Mustafi rrezikon të pezullohet për shkak të festimit me shqiponjë

Shkodran Mustafi zgjodhi të festonte me shqiponjë golin e tij në transfertën ndaj Kardifit. Një ndër…

Emeri vjen me risi, Arsenali ndalon lëngjet e frutave

Unai Emeri ka filluar t’i japë Arsenalit formën që ai dëshiron. Sigurisht, ky është një proces…

“Luftë civile” te Junajtid, shkaku është… Marsial

Zhoze Murinjo pësoi humbjen më të thellë të karrierës si pritës kundër Totenhemit. Fitorja 0-3 e…

Një 19-vjeçar “fut në sherr” Anglinë me Irlandën

Talenti 19-vjeçar i Uest Hemit, Deklan Rajs, është kthyer në adoleshentin më të disktuar në Angli…

Ish-sulmuesi i Anglisë dhe Uest Hemit shpall falimentimin

Karlton Kol prej një viti është dorëhequr nga futbolli profesionist. Ish-sulmuesi i njohur i Uest Hemit,…

Mallkimi vazhdon te Siti, portieri mbyll sezonin

Gëzimi i fitores tenistike ndaj Hadërsfilldit ka zgjatur shumë pak për skuadrën e Pep  Guardioës, pasi…

Në Angli tregohen kreativë, boja rozë “arma” më e fundit

Klubi i Noruiç Sitit ka gjetur një mënyrë kreative për t’i dhënë vetes një avantazh sado…

Sarri heq rregullat e Kontes, s’ka më hotele dhe “diktaturë” në dieta

Mauricio Sarri dhe Antonio Konte janë të dy trajner të kombësisë italiane, por të përbashkëtat midis…

Dy vite pa luajtur, por Mikah Riçards vazhdon të fitojë miliona

Mikah Riçards ka qenë një ndër talentët më premtues të futbollit anglez, por me kalimin e…

Vonesa në punime, Totenhemi… si ekipet shqiptare

Kur drejtuesit e Totenhemit hapën punimet e stadiumit të ri, ata u premtuan tifozëve se sezoni…

Risi në Angli, kartonë edhe për trajnerët

Në futboll ndodh shpesh qe të të marrin emocionet e të dalësh jashtë vetës, qofsh tifoz,…

Evertoni trondit merkaton, 60 milionë € për talentin e panjohur

Po, është e vërtetë, klubi i Evertonit është gati të bëjë një çmenduri të vërtetë financiare,…

Makth për mesfushorin e Liverpulit, humbet sezonin pa filluar

Aleks Okslejd-Çembërlejn ishte një nga lojtarët më të dalluar të Liverpulit gjatë sezonit të kaluar, por…

Sarri fillon “revolucionin”, kapiteni e pëson i pari

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë te klubi i Çelsit. Me ardhjen e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online