Browsing Tag

Angli

Venger: U detyrova të largohem! Ndeshja e fundit si funeral

Arsen Venger është rikthyer të flasë për ndarjen e tij nga ekipi i Arsenalit pas 22 vitesh në drejtim të “topçinjve”. Në një intervistë për medien franceze “Olympia”, ish-trajneri i famshëm pranoi se vendimi i dorëheqjes kur kishte ende një…

Shkarkimi i Murinjos, Guardiola e Klop motivojnë portugezin

Jyrgen Klop dhe Pep Guardiola kanë komentuar shkarkimin e Zhoze Murinjos nga posti i trajnerit të Mançester Junajtid. Të dy rivalët e portugezit kanë vlerësuar punën e tij dhe janë shprehur të bindur se ai do të rikthehet së shpejti në…

Murinjo ul kërkesat e Junajtid: Synojmë vendin e gjashtë

Mançester Junajtid do të ndeshet nesër me Arsenalin, në një 90-minutësh që mund të rezultojë vendimtar për fatin e sezonit të “djajve të kuq”. Një humbje ose barazim do ta bënte arritjen e vendit të katërt, një “mision të pamundur”, por…

Balde “del huq” tek Interi, vjen oferta angleze

Keita Balde ishte një ndër blerjet e shumta të Interit gjatë merkatos së verës. Kinezetë e “Suning” që kanë në pronësi klubin zikaltër pranuan të derdhnin 30 milionë Euro në arkat e Monakos për të rikthyer senegalezin në Serie A. Tani më…

Çudia në Anglia, portieri huazohet vetëm për 7 ditë

Ekzistojnë huazime 1 apo 2-vjeçare, kalime më afatshkurtra nga qershori në janar. Por, nga Liga e Parë angleze (kategoria e tretë) vjen huazimi më i çuditshëm që keni dëgjuar: transferim vetëm për... 7 shtatë ditë. Një javë, koha e…

Profecia e Runit: Ja kush do të ma kalojë!

Uejn Runi e kishte mbyllur me Kombëtaren e Anglisë që në 2017, por vetëm dje u organizua ndeshja përshëndetëse për të. Ish-sulmuesi i “Tre Luanëve” u përshëndet për të fundit herë si një lojtar i përfaqësueses në stadiumin e tij. Runi…

Në Angli ka derbi për Shkriniar, Zhang i vë çmimin

Milan Shkriniar është një ndër lojtarët që kanë spikatur më së shumti te skuadra e Interit. Qendërmbrojtësi iu deshën pak ndeshje për të bindur tifozerinë zikaltër dhe tani është një ndër lojtarët më të kërkuar në treg. Anglia është…

VIDEO / Ndodhi në Angli, futbolli shndërrohet në regbi

Futbolli është një sport i prejardhur nga regbija. Ndarja midis të dy sporteve ka ndodhur më shumë 150 vite më parë, kur dhe u formuluan për herë të parë rregullat e këtij sporti që tani është popullor në çdo cep të planetit. Megjithatë, ka…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online