“Lëreni të qetë Mesin”, lojtari i Argjentinës mbron kapitenin

Me Ajaksin e këtij viti kanë shkëlqyer shumë yje. Nikolas Taliafiko është një prej udhëheqësve të…

Lajm i keq për tifozët e Juves, “betejë” dyshe për De Ligt

Ditë deçizive për të ardhmen e Matijs De Ligt. Rivaliteti për kapitenin e Ajaksit ka qenë…

Këtë javë merret vendimi, De Ligt mes pesë “zjarresh”

Matijs De Ligt është padyshim një ndër emrat më të lakuar të merkatos, me holandezin që…

De Ligt: Ja pse nuk po nxitohem, ju tregoj problemin më të madh

Matijs De Ligt nuk ka vendosur ende për të ardhmen. Gjysma e Europës janë gati t’i…

Ajaksi gjen zëvendësuesin e De Jong, një yll i kombëtares pranë rikthimit në Holandë

Ajaksi i Amsterdamit ka filluar të ndjekë një strategji ndryshe gjatë viteve të fundit. Krahas promovimit…

Junajtid boshatis xhepat, çfarë page të çmendur ofron për De Ligt

Mançester Junajtid kërkon me doemos të përforcojë mbrojtjen dhe i ka vënë syrin prej kohësh tashmë…

Kapiteni i befason të gjithë: Nuk nxitohem, mund të qëndroj tek Ajaksi!

Matijs De Ligt nuk ka vendosur akoma për të ardhmen. Kapiteni i Ajaksit nuk dëshiron të…

Luftë milionash për De Ligt, oferta e fundit të lë pa fjalë!

Matijs De Ligt është mbrojtësi më i kërkuar në Europë për momentin. Kapiteni i Ajakasit i…

“Ajaksi do vazhdojë të prodhojë skuadra të tilla, ja sa kohë na duhet”

Erik Ten Hag ka qenë strategu i këtij Ajaksi, që mrekulloi Evropën dhe botën me magjinë…

Ajaksi e zyrtarizon, De Ligt zëvendësohet nga një argjentinas

Largimi i Matis De Ligt nga Ajaksi është vetëm një çështje javësh. Boshllëku që do të…

Overmars e konfirmon, ylli i Ajaksit është në shitje!

Ajaksi do të përfitojë miliona këtë merkato. Pas shitjes së Frenkie De Jong dhe largimit thuajse…

Festa e çmendur në Amsterdam, 100 mijë tifozë dhe “Tadic on fire”

Një ditë pas shpalljes kampion në Holandë, Ajax ka zhvilluar festën e madhe me tifozët, që…

Ten Hag trajneri i ri i Bajernit? Bild zbulon gjithçka!

  Erik Ten Hag mahniti të gjithë Europën me Ajaksin e tij këtë sezon, me trajnerin…

Intrigon De Ligt: Nuk kam firmosur me Barcelonën, na pret një verë e gjatë

Matijs De Ligt është një nga emrat më të përfolur të merkatos. 19-vjeçari i Ajaksit është…

Kontratë unike, mësoni idenë gjeniale të Ajaksit dhe Taljafikos

Pak ditë më parë Ajaksi i Amsterdamit zyrtarizoi rinovimin me mbrojtësin Nikolas Taljafiko. Marrëveshja e re…

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin…

VIDEO: Plas festa në Amsterdam, Ajaksi është kampion!

Ajaksi ka lënë pas krahëve zhgënjimin e madh përballë Totenhemit, aty ku i iku nga duart…

Gulit: Sarri gaboi me këtë lëvizje, ky lojtar i Ajaksit më kujton Lampard

Mauricio Sarri ia doli të kualifikonte Çelsin në Champions për sezonin e ardhshëm dhe të dërgonte…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e…

VIDEO | Nga festa në vajtim, këta tifozë të Ajaksit s’e kanë marrë akoma veten

Eliminimi i Ajaksit në gjysmëfinalen e Champions League ka qenë një eksperiencë tepër e dhimbshme për…

Humbja fatale për Ajaksin, pasojat ndihen edhe në bursë

Ajaksi është një klub i kuotuar në bursë dhe çdo rezultat, pozitiv apo negativ qoftë, ka…

“De Ligt largohet”, Van Der Sar e thotë troç

Matia De Ligt është dëshira e merkatos për shumë klube të mëdha. Kapiteni i Ajaksit i…

Ëndrra 287-ditore, rrugëtimi fantastik i Ajaksit në Champions

Ishte 25 korriku i vitit të shkuar dhe Ajaksi i Amsterdamit “prishte” pushimet, pasi e niste…

Zijesh: Faji im, humba shumë raste. Nuk durohet dot ai gol i pësuar në fund

Në kampin e Ajaksit ndihen krenar për atë që kanë bërë këtë sezon, por dhimbja dhe…

Van Gal nuk i kursen kritikat: Humbje e panevojshme, ja ku gaboi Ajaksi

Humbja e papritur e Ajaksit dhe eliminimi në sekondat e fundit i ka trishtuar të gjithë,…

Murinjo: Ajaksi luajti sikur kishte përballe Viteshen, në dreq filozofia!

Përmbysja e Totenhemit dhe shthurja e Ajaksit në pjesën e dytë e ka tërbuar Zhose Murinjon,…

Ten Hag i dërrmuar: E dija, që në pushim!

Trajneri i Ajaksit, Erik ten Hag, ishte natyrisht i dërrmuar nga humbja në sekondat e fundit…

De Ligt: E pabesueshme! Ky është një makth

Kapiteni i Ajaksit, Matis De Ligt, ishte qartazi i rrënuar në intervistën e dhënë pas ndeshjes…

Ferdinand: Pa fjalë me atë që ndodhi, ju tregoj çfarë e ndryshoi ndeshjen!

Liverpul-Totenhem do të jetë finalja e këtij sezoni të UEFA Champions League, me “gjelat” që arritën…

VIDEO: Tragjedi holandeze, Moura çon Totenhemin në Madrid!

Një dramë e vërtetë, por është Champions League, çfarë prisnit? Totenhemi është kualifikuar për në finalen…

De Ligt, ja 8 gjëra që nuk i dinit për fenomenin e Ajaksit

Është 19 vjeç, por me një personalitet veterani dhe ndoshta që këtë verë Ajaksi do të…

Ndeshja e shekullit, në Amsterdam nuk ka më fanella!

Ajaksi do të përballet me Totenhemin sot në mbrëmje, në ndeshjen që do të përcaktojë rivalin…

“E pamundura është asgjë!”, Ajaksi mahnit me këtë video

Ajaksi luan mbrëmjen e sotme aktin e dytë të gjysmëfinaleve të UEFA Champions League, teksa pret…

Ten Hag përkujton legjendat e Ajaksit: Ata besonin te ky moment

Trajneri i Ajaksit, Erik Ten Hag, ka folur para medieve në prag të përballjes së nesërme…

Mashtroi për të parë Ajaksin, sulmuesit holandez i shkëputet kontrata

Zhordi Van de Lan është dënuar dhe i është shkëputur kontrata nga skuadra e tij, Telstar,…

VIDEO | Spektakël jo vetëm në fushë, tifozët e Ajaksit janë mbretërit e tribunave

Ajaksi i Amsterdamit po kalon një moment të shkëlqyer. Klubi është me një këmbë në finalen…

Zidan nuk heq dorë nga Eriksen, Totenhemi gjen zgjidhjen te “miniera” Ajaks

Fundi i sezonit po afron dhe së bashku me të afrohet dhe merkatoja verës. Spekulimet kanë…

Alegri: Ajaksi ekip me fat, ne dhe Totenhemi të mbushur me dëmtime

Maksimiliano Alegri është rikthyer të flasë për eliminimin në Champions nga Ajaksi. Në një intervistë për…

Ten Hag: Rezultat i shkëlqyer, javën tjetër do jemi shumë herë më mirë

Trajner i Ajaksit, Erik Ten Hag, i është kënaqur fitores 1 – 0 ndaj Totenhemit, por…

Poçetino bën autokritikë: Gabova unë!

Mauricio Poçetino ka marrë përsipër përgjegjësinë për humbjen 1-0 të Totenhemit kundër Ajaksithas taken, duke pranuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online