Bajerni hedh sytë nga Ajaksi, gjendet pasuesi i Vagner

Largimi i Sandro Vagner ka bërë që Bajerni i Mynihut të mos ketë një sulmues rezervë…

E bujshme | Dënim ekzemplar nga UEFA, përjashtohen kampionët e Greqisë

Përballja midis AEK-ut të Athinës dhe Ajaksit të Amsterdamit më 27 nëntor, mori vëmendje të madhe…

Onana: De Ligt e ka ndarë mendjen. VAR-i? Jemi të zemëruar, por pritet kundër Realit!

Ajaksi u mposht nga Reali i Madridit në shtëpi me rezultatin 1-2, ndërsa pa t’i anullohej…

VIDEO | Shfryn trajneri i Ajaksit: Na u anulua një gol i rregullt

Trajneri i Ajaksit, Erik Ten Hag, ishte i dyzuar nga paraqitja e skuadrës së tij kundër…

Të gjithë duan De Ligt: Tre rivalë më pak për Juven e Barçën, zbulohet shkaku!

Matijs De Ligt është një nga mbrojtësit e së tashmes dhe së ardhmes. 19-vjeçari po shkëlqen…

Sulm frontal për De Ligt, babai i Hames Rodrigez befason me deklaratën e tij!

Bajerni i Mynihut nuk ka vendosur ende nëse do të shpenzojë në fund të sezonit për…

Barcelona në “pole” për De Ligt, por ka një pengesë!

Pasi siguroi shërbimet e Frenki De Jong për në verë, Barcelona po bën maksimumin për të…

“Lum si tifozët e Ajaksit”, brenda dy ditësh shijojnë plot… 109 gola!

Pavarësisht se për herë të fundit kanë triumfuar në Europë në 24 majin e vitit 1995,…

Shitja e De Jong, Ajaksi e zëvendëson me mesfushorin shqiptar

Frenki De Jong është zyrtarisht lojtar i Barcelonës, për plot 68 milionë euro. Katalanasit siguruan firmën…

“De Klassieker” është e Fejnordit, Ajaksi merr poshtërimin më të madh në histori

Ditën e sotme është luajtur klasikja e hollandës, teksa përballë janë vendosur Fejnordi dhe Ajaksi i…

Barcelona nuk ndalet, gati të realizojë “kryeveprën” e radhës

Barcelona nuk ndërmend të ndalet në merkato. Pasi siguruan shërbimet e Frenki De Jong për sezonin…

Mesfushori shqiptar pranë kalimit të Ajaksi, negociatat në fazën finale

Gazeta më e madhe në Gjermani, “Bild”, ka zbuluar se Ajaksi i Amsterdamit është shumë pranë…

De Jong “asist” për kapitenin: Unë u qetësova, tani radha e De Ligt

Në fundjavë Ajaksi dhe Herenveni zhvilluan një sfidë spektakolare mes tyre në kampionat. Përballja u mbyll…

Transferimi i De Jong në Francë, zbulohet kush e bindi

Frenki De Jong është një nga emrat më të kërkuar në merkato. 21-vjeçari i Ajaksit u…

Çelsi e ndjek, ndeshja me Ajaksin do të jetë vendimtare për Zenelin

Dy skautë të Çelsit do të udhëtojnë në Amsterdam për të ndjekur ndeshjen mes Ajaksit dhe…

Mbyllet telenovela “De Jong”, Barça tronditet në fund

Frenki De Jong duket se më në fund e ka vendosur të ardhmen e tij. Ditët…

De Jong zgjedh klubin e ri, zbulohen detajet e marrëveshjes

Frenki De Jong do të largohet nga Ajaksi. Mesfushori i talentuar holandez ka arritur akordin me…

E kërkon e gjithë Europa, De Ligt ka një urdhër

Matijs De Ligt është një nga mbrojtësit më të talentuar. 19-vjeçari i Ajaksit kërkohet nga shumë…

E Bujshme / Ajaks gjen zëvendësuesin e De Jong, gati oferta për shqiptarin

Së shpejti mund të kemi një futbollist shqiptar te klubi i Ajaksit të Amsterdamit. Bëhet fjalë…

PSG “stërkëmbësh” Barçës dhe Juves, gati milionat për dyshen e Ajaksit

Ajaksi ka në ekip dy xhevahire si Frenki De Jong dhe Matijs De Ligt. I pari…

Parashikimi i Shnajder: E vështirë pa CR7, Ajaksi mund ta eliminojë Realin

Uesli Shnajder po aktivizohet në Katar me ekipin e Al Garafës, me të cilët ka një…

De Ligt “kalon” topin te Raiola: Pyesni atë për të ardhmen

Një nga talentet më të mëdhenj të futbollit aktual është pikëisht mbrojtësi i Ajaksit, Matijs De…

Tek Ajaksi “hapin thesin”, blerja rekord është një 18-vjeçar meksikan

Ajaksi nuk e fiton titullin kampion të Eredivisies prej katër sezonesh. Në Amsterdam duan që t’i…

Supertalenti i Ajaksit në ankand, babai i tij dëshpëron Bajernin

Jemi ende në mesin e sezonit, por klubet e pasur i bëjnë llogaritë me kohë për…

VIDEO | Sulm me shishe molotov dhe tifozë të gjakosur, në Athinë nuk flitet për futboll

Takimi midis AEK dhe Ajaksit është shoqëruar me tensione të shumta midis dy tifozerive. Përleshjet e…

VIDEO | Tension në Athinë, tifozët e Ajaksit përleshën me mbështetësit e AEK-ut

Huliganizmin e pamë në Argjentinë në ndeshjen mes Riverit dhe Bokës, por edhe në Europë është…

Siti “parakalon” Barcelonën, gati 67 milionë euro për pasuesin e Fernandinjos

Mançester Siti dhe Barcelona janë përfshirë në një duel merkatoje. Objektivi i ty dy klubeve është…

Milionerë pa turp, Siti shpartallon dhe vjedh Shahtarin

Champions League, kulmi i futbollit, ajka e lojtarëve dhe miliona për të tërë. Mançester Siti ka…

Ajaksi i mbyll derën të mëdhave: Nuk ka asnjë shans të kemi shitje në janar!

Ajaksi i Amsterdamit njihet si një ndër klubet që nxjerr talente të mëdhenj në futboll. Në…

Në Kinë nuk ia thonë për futboll, shpresa e vetme mbetet…Ajaksi

Gjatë tri viteve të fundit, biznesmenë të ndryshëm në Kinë kanë filluar të derdhin shuma të…

Dueli për mbrojtësin, Juventusi “kërcënon” Barcelonën me… Raiolën

Juventusi dhe Barcelona po duelojnë për afrimin e dy lojtarëve. Adrien Rabiot, mesfushori i PSG-së, është…

Gjesti i Klajvert i përlot të gjithë, i dedikon golin e parë ish-shokut të tij tek Ajaks

Mbrëmjen e kaluar, Roma triumfoi në shifrat 5-0 ndaj Viktoria Pëlzen, në sfidën e vlefshme për…

VIDEO / Pritja e pabesueshme e Nojer, gjermani evitoi humbjen në limite

Ndeshja ndaj Bajernit dhe Ajaksit ishte një 90-minutësh krejt i çuditshëm për të gjithë tifozët bavarez.…

Ajaksi nuk e llogarit AEK-un, paqe në Ukrainë

Ajaksi ka mundur kampionët e Greqisë, AEK-un, me rezultatin 3-0 në “Johan Krojf Arena”. Skuadra holandeze…

Ajaksi në Champions, Barcelona humbet një mesfushor

Të luash me Barcelonën, Real Madrid apo Juventus e Bajern është një ëndërr për shumë futbollistë…

Drama e talentit të Ajaksit, dëmtim cerebral dhe fund karriere

Ditë e zezë për Abdelhak Nurin dhe Ajaksin, sepse talenti i Holandës U19 nuk do të…

Pas portierit më të shtrenjtë anglez, Evertoni blen edhe kapitenin e Ajaksit

Evertoni e ka seriozisht këtë verë, sepse pasi bleu portierin Xhordan Pikford nga Sandërlendi për një…

Dortmundi gjen trajner, merr “arkitektin” e Ajaksit

Një supergoditje për Dortmundin: trajneri i ri është holandezi Peter Bos, ai që çoi Ajaksin deri…

Huntelari kthehet në shtëpi, firmos për Ajaksin

Sulmuesi veteran Klas Jan Huntelar është kthyer në shtëpi dhe ka firmosur për Ajaksin një kontratë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online