Van Gal nuk i kursen kritikat: Humbje e panevojshme, ja ku gaboi Ajaksi

0

Humbja e papritur e Ajaksit dhe eliminimi në sekondat e fundit i ka trishtuar të gjithë, madje edhe ata që nuk janë tifozëve të “Harkëtarëve”. Dëshira për të parë djemtë e talentuar holandezë në finale ishte e madhe, por fati përqafoi anglezët e Totenhemit.

Luis Van Gal ka mbetur i befasuar nga ky rezultat. Ish-trajneri i njohur është personi që ka sjellë Champions Ligën për herë të fundit në Amsterdam. 67-vjeçari kritikon ekipin e Ten Hag dhe zbulon gabimin e bërë në pjesën e dytë.

Ishte i admirueshëm fakti që Spurs patën guximin për të mos u dorëzuar, por ishte krejtësisht e panevojshme që Ajaksi ta lejonte t’i ikte ndeshja nga dora. Kjo humbje ishte e panevojshme pas rezultatit 2-0 në pjesën e parë. Totenhemi rrezikoi në pjesën e dytë dhe futi më shumë sulmues në fushë. Ajaksi bëri zgjedhje të gabuar me qarkullimin e topit në ato momente”, thekson Luis Van Gal.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.