VIDEO | Spektakël jo vetëm në fushë, tifozët e Ajaksit janë mbretërit e tribunave

0

Ajaksi i Amsterdamit po kalon një moment të shkëlqyer. Klubi është me një këmbë në finalen e Championsit, ndërsa pritja 5-vjeçare për një titull kampion duket se po shkon drejt fundit.

Gjithsesi trofeu i parë për “harkëtarët” erdhi këtë fundjavë në Kupën e Holandës ndaj Vilem II, ku ekipi i drejtuar nga Erik Ten Hag fitoi me rezultatin 4 – 0.

Përveç spektaklit që jemi mësuar të shohim këto muajt e fundit në fushë, në këtë takim pati një shfaqje të rrallë nga tribunat. Edhe pse finalja luhej në Roterdam, tifozeria e Ajaksit ishte dyndur masivisht në stadium dhe në një moment të caktuar dhuruan një spektakël që të bën të dridhesh më një kor fantastik në mbështetje të skuadrës së tyre.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.