Vazhdojnë “bastisjet” tek Ajaksi, Solskjaer kërkon një sulmues

Bastisjet tek Ajaksi s’kanë të ndalur. Pas largimeve të Matis De Ligt, Frenki De Jong po…

E bujshme, mesfushori i Ajaksit transferohet në Serie A

Serie A është kthyer në në një kampionat tërheqës, me shumë futbollistë të njohur që po…

Pogba – Real drejt krisjes, Perez hedh sytë nga ylli i Ajaksit

Real Madrid nuk është dorëzuar ende, por rruga për të sjellë Pol Pogba në Madrid është…

VIDEO | Huntelar është “ujk”, shikoni supergolin e shënuar sot

Ajaksit duket se do i duhet kohë për të ardhur në vete pas ikjes së dy…

VIDEO | Ajaks e nis sezonin me rekord, goli më i shpejtë në historinë e Superkupës

Ajaks dhe PSV kanë nisur sezonin e ri futbollistik me një përballje speciale në Superkupën e…

Ajaksi mbyll negociatat, pasuesi i De Ligt niset për në Amsterdam

Tashmë që kalimi i Matis De Ligt te Juventusi është vetëm çështje orësh, Ajaksi ka ka…

Overmars e konfirmon: De Ligt te Juventusi? Ja çfarë mungon

Matijs De Ligt dhe Juventusin i ndan vetëm zyrtarizimi. Marrëveshja është arritur, Ajaksi do të përfitojë…

Prapaskena me De Ligt, ja si Bartomeu tentoi t’i ndryshonte mendjen

Transferimi i Matijs De Ligt u kthye në një telenovelë të vërtetë, por në fund festoi…

E ardhmja pas futbollit, Ibrahimoviç synon…Ajaksin

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist. Futbollisti suedez së…

Ajaksi i vë vulën, De Ligt largohet nga holandezët!

Matijs De Ligt ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere. Emri i…

S’ka më dilema, De Ligt nuk udhëton me Ajaksin

Mbrojtësi i Ajaksit, Matijs de Ligt, nuk do të udhëtojë me skuadrën në Austri. Mbrojtësi nuk…

Merr fund telenovela De Ligt, prezantohet të shtunën

Në Holandë janë të sigurt se brenda kësaj jave do të zyrtarizohet

Plas sherri tek Ajaksi, De Ligt ndihet i tradhtuar

Është bërë e qartë prej disa ditësh që e ardhmja e Matis De Ligt do të…

“Mister, me çfarë skeme do luajmë?”, zbulohet telefonata sekrete e De Ligt

Që personaliteti nuk i mungon pavarësisht moshës së re, kjo gjë është kuptuar me kohë. Mënyra…

Sulmi final për De Ligt, propozimi i Juves tundon Ajaksin

Ajaksi po reziston dhe Juventusi nuk po arrin ta bindë për të lënë të lirë Matijs…

“Telenovela” De Ligt, Ajaksi po mendon veprimin drastik

Duket sikur nga momenti në moment do të vijë akordi zyrtar, por gara për shërbimet e…

Urdhër i prerë për De Ligt, Ajaksi shqetëson Juventusin

Të gjithë tifozët e Juventusit po presin me padurim zyrtarizimin e Matijs De Ligt, por akoma…

30 milionë euro nga Spanja, Zijesh refuzon ofertën

Hakim Zijesh ishte një ndër lojtarët kyç të suksesit të Ajaksit gjatë sezonit që lamë pas.…

Holandezi i 20-të që vesh fanellën e Barçës, ja kur prezantohet De Jong!

Frenki De Jong prej kohësh është zyrtarizuar si lojtar i Barcelonës me këto të fundit që…

Ajaksi nuk humbet kohë, gjen zëvendësuesin e De Ligt!

Matijs De Ligt dhe kalimi i tij te Juventus duket vetëm çështje kohe. Nga ana tjetër,…

Refuzon “gjigantin” europian, Onana konfirmon dashurinë për Ajaksin

Të gjithë flasin për De Jong, De Ligt apo Van de Bek, por Andre Onana ishte…

Shajnder lëshon bombën: Ja pse ky talent zgjedh Realin para Interit!

Ish-ylli i Ajaksit, Real Madridit dhe Interit, Uesli Shnajder, ka folur sot për “De Telegraaf”, ku…

Barcelona si “dhelpra dhe rrushtë”: Nuk u interesuam kurrë për De Ligt!

Barcelona i ka befasuar të gjithë. Klubi katalanas ishte shumë pranë nënshkrimit me Matijs De Ligt,…

Kryevepra numër dy e Juventusit, merr fund telenovela De Ligt

Akordi është arritur dhe pritet vetëm zyrtarizimi i këtij operacioni gjigant. Matijs De Ligt do të…

Emër i ri për Realin, nis sulmi për “tulipanin” e Ajaksit

Kristian Eriksen dhe Pol Pogba janë objektivat e mëdha të Real Madrid për mesin e fushës,…

Përfitimet faraonike të Raiolas dhe klauzola, ja shifrat e transferimit të De Ligt!

Matijs De Ligt duket se ka zgjedhur Juventusin dhe për këtë fakt nuk ka më dyshime.…

Çmenduria e Juves, arrin marrëveshjen me De Ligt!

Juventusi ka kohë që po mundohet të bëjë një goditje të madhe për sezonin e ardhshëm…

PSG nuk dorëzohet për De Ligt, Leonardo gati të befasojë Juven

Matijs De Ligt është një hap larg akordit me Juventusin, por PSG nuk është dorëzuar ende.…

Raiola jep zgjidhjen perfekte për De Ligt, Juventusi po mendohet

Gjetja e skuadrës së re për Matijs De Ligt është kthyer në telenovelë, por po i…

Ajaksi tregon dhëmbët, gati firmat me dy sulmues luksi

Viti 2019 ka qenë një sukses i papërshkrueshëm për Ajaksin e Amsterdamin. Skuadra holandeze u rikthye…

Ajaksi e nis merkaton me goditje “big”, holandezi firmos për 5 vite

Ajaksi e ka nisur merkaton me një blerje të bujshme, të paktën për sa i përket…

Rezistenca e Juves jep frytet e saj: Gati surpriza për De Ligt, ja kush e bindi

Juventus është shumë pranë Matijs De Ligt. U përfol për një kalim të mbrojtësit holandez te…

Neres i befason të gjithë: Ja ku do të luajë De Ligt sezonin e ardhshëm

David Neres është një nga shumë zbulimet e bukura të Ajaksit. Braziliani qëndroi në stol në…

Ofertë surprizë nga Kina, Ajaksi vendos çmimin dhe “fërkon duart”

Ajaksi e ka shumë të vështirë për të mbajtur “yjet” e saj në ekip. Ofertat në…

Gëzohen tifozët: Jo vetëm largime, Ajaksi rinovon me liderin e ekipit

Erik Ten Hag dhe djemtë e tij ishin surpriza më e bukur e këtij sezoni në…

Ajaksi drejt “shpërbërjes”, ja destinacionet e shtatë të larguarve!

Ajaksi zhvilloi një sezon të mrekullueshëm, me holandezët që bënë thuajse të gjithë dashamirësit e futbollit…

Nuk mungojnë ofertat e shumta, Ajaksi vendos çmimin e “xholit”

Vëmendjen mediatike e kanë marrë emra si Frenki De Jong dhe Matijs De Ligt, por Ajaksi…

Merr fund pritja: De Ligt zgjedh ekipin e ri, zbulohen detajet e akordit

Matijs De Ligt është pranë marrjes së vendimit final. Mbrojtësi e ka ndarë mendjen dhe të…

Ajaksi i vendos çmimin, duel anglez për inteligjentin holandez

Doni Van de Bek ishte një prej shumë lojtarëve surprizë të Ajaksit fantastik të sezonit të…

Ajaksi gjen marrëveshjen për 75 milionë euro, De Ligt me ekip të ri!

Matijs De Ligt duket se më në fund e ka gjetur ekipin e ri. Ajaksi ka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online