Ndeshja e shekullit, në Amsterdam nuk ka më fanella!

0

Ajaksi do të përballet me Totenhemin sot në mbrëmje, në ndeshjen që do të përcaktojë rivalin e Liverpulit në finalen e Champions League.

Është ndeshja e shekullit për të dyja ekipet dhe Amsterdami është zbukuruar për ditën e madhe.

Pak para fillimit të ndeshjes, gjithë fanellat e Ajaksit për të rritur, nëpër dyqanet zyrtare të klubit, janë shitur, nga qendra e qytetit deri në stadium.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.