Transferta në Torino dhe Angli, Bakaj e Marku tentojnë mrekullinë në Europë

Elis Bakaj dhe Kristi Marku ishin disa nga futbollistët shqiptarë që dolën me kokën e lartë…

Ishin në radhë për të, mbrojtësi italian i lë “thatë” të gjithë

Arsenal, Sevija e Roma ishin vënë të gjithë pas Armando Izo. Mbrojtësi i Torinos në Serinë…

“Lypës të mbaruar, s’fitoni as 2000 euro”, arrestohet i dehuri Trezëge

Ish-lojtari i njohur i Juventusit, David Trezëge, ka përfunduar në qelitë e paraburgimit në një prej…

Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi…

Është në shitje, mbrojtësi i Milanit takim me drejtuesit

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij

Ëndrrat me Romën mbarojnë, rival tjetër për Kukësi-Debrecen

Përjashtimi i Milanit nga kupat e Europës sjell efekt zinxhir ndryshimesh, pasi vendin e kuqezinjve e…

E duan jashtë bashkë me Ikardin, lëvizje surprizë e Marotës

Ardhja e Kontes i ka ndezur dritën e kuqe

Fiorentina merkato te Milani, synon zbulimin e Montelës

E ardhmja e Patrik Kutrones me Milanin është në dyshim. Kontrata i përfundon në vitin 2023,…

Arsenali e gjen mbrojtësin, gati firma me liderin e Torinos

Pas një sezoni të parë zhgënjyes në veri të Londrës, trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, është…

Nga Londra në Torino, Çelsi zyrtarizon largimin

Pas disa javësh negociata klubi i Çelsit ka pranuar të shesë kartonin e mbrojtësit Ola Aina.…

VIDEO | Torino nderon Moretin,e mbyll me fitore kundër Lacios

Torino dhe Lacio i kishin ruajtur emocionet për pjesën e dytë në ndeshjen e fundit për…

VIDEO | Një autogol shpëton Parmën, tre pikë shprese për Empolin

Ndeshja midis Parmës dhe Fiorentinës po mbaronte ashtu siç nisi, por një autogol i Gerson dhjetë…

VIDEO | Çmenduri e Belotit, Torino fluturon drejt Europës

Spektakël në ndeshjen e parë të Serie A për ditën e sotme. Torino ka triumfuar me…

VIDEO: Plas te Torino, boks mes dy veteranëve të ekipit

Torino ka humbur vetëm një nga 15 ndeshjet e fundit në Serinë A dhe ëndërron ende…

VIDEO: Juve me pushime, por Ronaldo i prish ëndrrën Torinos

Juventusi ka barazuar 1-1 derbin e madh të qytetit kundër Torinos, në një sfidë ku Torino…

Bonuçi në stadium duke parë Milanin, arsyeja është shumë e veçantë

Lorenco është tifoz me Torinon. Babai i tij, Leonardo është një nga lojtarët kryesorë të rivalëve…

VIDEO: Katastrofa e radhës, Milani nuk ngre më kokë!

Makthi i Milanit nuk po njeh fund. Humbja e sotme në Torino i vë vulën një…

VIDEO | Budallallëku i Kesit fundos Milanin, Torino në avantazh

Torino ka marrë avantazhin kundër Milanit falë një penalltie të ekzekutuar nga Andrea Beloti, i cili…

Gatuzo habit me formacionin, Piatek lihet në stol

Xhenaro Gatuzo ka befasuar të gjithë me formacionin e përgatitur për takimin e sotëm ndaj Torinos.…

Gatuzo: Paketa nuk ka çfarë bën i vetëm, po dëgjoj shumë fjalë kafenesh!

Milanin e pret një finale nesër në mbrëmje. Nga ata që duhen fituar me çdo mënyrë…

VIDEO | “Vetëvrasje” e Lacios, Torino fillon të ëndërrojë Champions-in

Lacio është mundur 2 – 1 në “Olimpico” nga Kievo e vendit të fundit. Një gjest…

Pëlqehet nga dy klube, Dermaku drejt Serie A

Kastriot Dermaku po zhvillon një sezon shumë të mirë me Kozencën në Serie B. Paraqitjet e…

Ten Hag: Pjesa e parë ishte luftë, ja pse morëm kontrollin e lojës

Trajneri i Ajaksit Erik Ten Hag nuk mund t’i fshinte emocionet e kualifikimit në përfundim të…

VIDEO | Torino humbet trenin për Champions, tre kartona të kuq për një pikë

Torino nuk ia doli të fitonte dhe t’i afrohej Milanit të vendit të katërt. Ekipi granata…

VIDEO | Napoli shumë i fortë për Romën, Fiorentina nuk e nderon… Batistutën

Napoli ka arritur të fitoja përballjen spektakolare kundër Romës në “Olimpico”. Karlo Ançeloti e nisi ndeshjen…

VIDEO | Torino “shpërthen” në fund, fundos Kievon dhe sheh Europën

Torino nuk u ndal as kundër Kievos dhe arriti. fitoren e dytë rresht në shtëpi. Ekipin…

VIDEO | Torino shumë e fortë për Atalantën, Iago Falke nuk e harron zakonin

Humbja përballë Milanit ka lënë pasoja për Atalantën, që doli pa pikë dhe nga transferta kundër…

VIDEO | Paqe në “San Paolo”, “bunkeri” Torino i reziston furisë së Napolit

Torino e Ualter Maxarrit arriti të merrte një pikë shumë të vlefshme në transfertën në “San…

Ofertë tunduese nga Kina, Niang gati të “lajë duart” me Europën

Pesë vite më parë Mbaje Niang ishte një ndër lojtarët më premtues në Europë. Karriera e…

Mbyllet merkato në Itali, ekipet “big” pasive

Në Itali, afati i transferimeve mbyllet më shpejt se në vendet e tjera, ku në orën…

VIDEO | Avazi vazhdon për Interin, janari konfirmohet si… makth

I ka mjaftuar një gol i Izos në minutën e 35-të skuadrës së Torinos për të…

Milani e refuzoi, ish-talenti i Realit drejt një tjetër skuadre të Serie A

Skuadra e Milanit u përforcua gjatë kësaj merkatoje vere me mesfushorin brazilian Lukas Paketa, ndërsa në…

VIDEO | Gola dhe spektakël, El Sharaui dërgon Romën në zonën Champions

Roma e nisi vitin e ri me fitore në kampionat, duke mposhtur Torinon me rezultatin 3-2.…

VIDEO | Kieza “heq qafe” Torinon, Fiorentina në çerekfinale

Dita e sotme në futbollin italian është përsëri e rezervuar për Kupën e Italisë dhe ndeshja…

Ultrasit e Bolonjës sulmojnë ata të Torinos, Salvini: T’i kalbim në burg idiotët

Sot zhvillohet java e fundit për këtë vit e Serie A dhe gjërat nuk kanë nisur…

VIDEO | Befasojnë tifozët e Torinos, mbysin me sharje… skuadrën e tyre!

Torino-Juventus ishte një ndeshje derbi, që nuk kaloi pa incidente. Përpara fillimit të ndeshjes pati një…

Pjaniç shpjegon çelësin e suksesit: Në derbi vendos…

Juventusi doli me kokën lart nga ndeshje derbi ndaj Torinos. Gjithçka u vendos nga goli i…

Incidentet e Torino-Juve: Përleshje mes tifozëve, arrestohen 8… francezë!

Derbi janë gjithmonë ndeshje speciale dhe është e vështirë të parashikosh saktësisht ecurinë e tyre. Rivaliteti…

Ronaldo zbut “demin” me golin 5000, por sa polemika në derbin torinez!

“Derby della Mole” nuk prodhon asgjë të re, por vetëm polemika pa fund. Juventusi mund Torinon…

Ronaldo gati për derbin: Jam i qetë, fitojmë ne!

Juventus mori një humbje befasuese në mesjavë ndaj zviceranëve të Jang Bojs, ku pësoi një disfatë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online