VIDEO: Katastrofa e radhës, Milani nuk ngre më kokë!

0

Makthi i Milanit nuk po njeh fund. Humbja e sotme në Torino i vë vulën një sezoni, ku shumë vetë prisnin diçka ndryshe nga ato që ishin mësuar të shikonin gjatë viteve të fundit.

Humbja 2 – 0 ndaj ekipit “granata” shoqërohet dhe me ndëshkimin me të kuqe të kapitenit Romanjoli, i cili e teproi me një gjest ndaj arbitrit Guida.

“Djalli” e nisi më mirë takimin, por penalltia e shkaktuar nga Kesi rezultoi fatale. Skuadra e Gatuzos u përpoq të kundërpërgjigjej, por nuk shkoi më shumë se një traversë, ndërsa pak sekonda më vonë erdhi dhe goli i “nokautit”.

Torino 2 – 0 Milan
Shënues: Beloti 58′ (pen), Berenger 69′

 

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.