Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi i lartë i Juventusit Pavël Nedved do të takohen së bashku me figura të tjera të njohura, por ky takim ka lidhje vetëm me sportin e boksit.

Golfi është një ndër hobit e preferuara të trajneri katalanas dhe në Torino ai do të ketë mundësinë të marrë pjesë në një turne të organizuar në mënyrë të përvitshme nga ish-futbollistët italianë Xhanluka Viali dhe Masimo Muaro.

Gjatë turneut pjesëmarrësit “vip” do të bëjnë donacione mbi kërkimin shkencor për kancerin dhe sklerozën amitrofike laterale, kjo e fundit një sëmundje shumë e radhë, por që në Itali është çuditërisht e shpeshtë në komunitetin e ish-futbollistëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online