Browsing Tag

Napoli

“Agjenti gënjen, nuk kemi bërë ofertë për Lukakun”

Inter duket se e ka shumë të vështirë të arrijë te Lukaku këtë verë. Belgu flitet të më shumë për një kalim te Juventusi nëpërmjet një ndërrimi kokë më kokë me Paulo Dibalan. Ditët e fundit patën dalë zëra se edhe Napoli ka bërë një ofertë…

Pëlqehet sulmuesi i Gjermanisë, Napoli nis tratativat

Napoli është pranë akordit me Hirving Lozanon. Meksikani dëshiron transferimin në Serie A dhe ia ka bërë të qartë drejtuesve të PSV-së faktin që nuk dëshiron të qëndrojë, aq më tepër pas eliminimit nga Champions Liga. Aurelio De…

Napoli befason, ofertë konkrete për yllin e Premier Ligës

Napoli nuk ia doli të nënshkruajë me Nikolas Pepe, edhe pse ishin shumë pranë firmës së tij, pasi sulmuesi nga Bregu i Fildishtë zgjodhi ekipin e Arsenalit për të vazhduar karrierën. Si pasojë, napolitanët kanë hedhur sytë nga Uilfrid Zaha.…

Hapet ankandi për Lo Celso, tre gjigantë nisin garën

Totenhemi është klubi që e ka kërkuar më shumë Xhovani Lo Celson. Ai është një nga mesfushorët më të mirë të La Ligas, ku ka treguar një klas të lartë me Betisin. Pas interesimit të klubit anglez, për argjentinasin ka dëshirë edhe nga dy…

VIDEO: Napoli leksion Liverpulit, Hysaj sërish nga stoli

Napoli ka shkatërruar Liverpulin 3-0 në miqësoren e sapombyllur mes tyre, me të besuarit e Ançelotit që e vlerësuan në maksimum këtë sfidë. Që në minutën e 17’, Insinje i dha avantazhin napolitanëve, duke hapur udhën e fitores. 12 minuta…

E padëgjuar! Nikolas Pepe ka akord paraprak me katër klube

Nikolas Pepe është një nga diamantet e mbetura në merkato, që akoma nuk e ka vulosur të ardhmen e tij. Duke parë se talentet e mëdhenj po sistemohen, klubet e mëdha po mësyjnë për të siguruar shërbimet e yllit nga Bregu i Fildishtë.…

Fekir nuk mjafton, Betis tenton sulmuesin e Napolit

Betis nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Klubi nga Sevija siguroi shërbimet e Nabil Fekir, duke paguar rreth 25 milionë euro në arkat e francezëve të Lionit. Andaluzianët kanë ambicie të mëdha për sezonin e ardhshëm dhe tani ka hedhur…

Merkato në Turqi, Napolit i bashkohet talenti maqedonas

Blerja e radhës e Napolit vjen nga kampionati turk. Klubi i Fenerbahçes ka konfirmuar me anë të një komunikate arritjen e një akordi për transferimin e talentit 19-vjeçar Elif Elmas. Ditën e sotme futbollisti do të udhëtojë drejt Italisë…

Napoli siguron firmën e Elmas, meritë absolute e Ançelotit

Napoli po punon prej kohësh për të sjellë Hames Rodriges në “San Paolo”, por duket se nuk po mendojnë vetëm për të blerë kolumbianin. “Calciomercato” raporton se të kaltrit kanë arritur marrëveshjen me Fenerbaçen për të tranferuar Eljif…

Napoli me 5 yje, për Hysajn mjafton një pjesë

Napoli ka arritur fitoren e parë të turit të miqësoreve të kësaj vere. Pas disfatës 1-2 me Beneventon, të kaltrit kanë triumfuar me rezultatin 5-0 ndaj modestëve të Feralpizalo. Manolas ka gjetur golin e parë me Napolin, duke hapur sfidën…

Shkëmbim me Ikardin, propozimi i Napolit befason Konten

E ardhmja e Mauro Ikardit është mes Juventusit dhe Napolit. Sulmuesi ka mbyllur aventurën e tij me Interin dhe të gjithë po presin me padurim largimin e tij. Konte, drejtuesit dhe tifozët: askush nuk e do më ish-kapitenin. Juventusi po…

Interesim serioz, Hysajn e do surpriza e Champions Ligës

Kieran Tripier la Totenhemin për t’u transferuar tek Atletiko Madrid. 28-vjeçari firmosi një kontratë 3-vjeçare dhe është gati të nisë aventurën e re me ekipin e Diego Simeones. Shitja e lojtarit të kombëtares angleze detyron Totenhemin…

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

Napoli nuk bën ulje, Atletiko ndërpret bisedimet për Hysajn

Negociatat midis Napolit dhe Atletikos për kartonin e Elseid Hysajt janë ndërprerë. Sipas “Corriere Dello Sport” shkak për këtë është bërë refuzimi i klubit italian për ulur kërkesat që ata kanë për shërbimet e mbrojtësit shqiptar.…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Pasioni napolitan nuk jep efekt, Hames vendos për të ardhmen

Hames Rodrigez është ëndrra e madhe e Napolit, por dëshira për të jetuar në Madrid e tundon më shumë se pasioni unik i popullit napolitan. E ardhmja e fantazistit kolumbian është mes nënkampionëve të Italisë dhe Atletiko Madrid. “Marca”…

Hysaj-Atletiko Madrid, shifrat e marrëveshjes

Elseid Hysaj dhe Napoli janë drejt ndarjes. Mbrojtësi shkodran, i blerë tek Empoli për shumën e 6 milionë eurove, ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh për t'u larguar jashtë Italisë. Gjithsesi në klubin italian e dinë mirë se pas sezonit…