Roma nis sulmin për Hysajn, gjithçka varet nga një… holandez

0

Elseid Hysaj dhe agjenti i tij janë në kërkim të një ekipi të ri për të vazhduar karrierën. Mbrojtësi shkodran pritet të largohet nga Napoli pas katër sezoneve në San Paolo.

Roma është klubi më i interesuar për shërbimet e 25-vjeçarit për momentin. Gazzetta dello Sport raporton se verdhekuqtë kanë nisur negociatat me Napolin dhe agjentin e Hysajt.

Nënkampionët e Italisë kërkojnë 20 milionë euro për të lënë të lirë mbrojtësin e djathtë. Roma po pret të shesë Rik Karsdorp, holandezin që aktivizohet në të njëjtin rol me Hysajn.

Largimi i tij (mund të rikthehet te Fejnordi) pritet të lirojë vendin dhe të sigurojë një pjesë të mirë të parave për të nisur sulmin final drejt lojtarit të kombëtares shqiptare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.