VIDEO | Gola dhe rezultat surprizë, Hysaj dhe Napoli ndalen nga ekipi i Serie B

0

Napoli duket se nuk po merr vrullin e duhur për të nisur sezonine ri të Serie A. Ekipi i Hysaj ka zvilluar tre ndeshje dhe ka arritur të fitojë vetëm një. Të gjitha sfidat janë zhvilluar ndaj ekipeve tepër modeste në krahasim me nënkampionët e Italisë.

Kremoneze ka qenë “dallga” e fundit, që e ka ndalur ekipit e Ançelotit. Ekipi i Serie B është treguar ”kockë e fortë”, duke kaluar dy herë në avantazh. Napoli përmbysi rezultatin nga 1-2 në 2-3, por miqtë nuk dorëzohen dhe shënojnë përsëri për të vulosur ndeshjen në 3-3.

Miqësore

Napoli-Kremoneze 3-3

Vasile Mogosh ’11, Mariano Arini ’42, Danilo Sodimo ‘76\ L. Insinje ’37 (p), Simone Verdi ’54, Amin Junes ‘70

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.