Browsing Tag

Napoli

Të gjithë presin Hames, Napoli përgatit goditjen e bujshme

Ndërkohë që tifozët po presin Hames Rodrigez, Napoli po kërkon një sulmues. Spanjolli Rodrigo refuzoi nënkampionët e Italisë, ndërsa Mauro Ikardi po pret Juventusin. Oferta e De Laurentis është tunduese, por argjentinasi synon transferimin…

Miliona për Interin dhe Ikardin, sot takimi vendimtar

Interi kërkon ta shesë, Ikardi pëlqen Juventusin, ndërsa sulmuesin po tenton ta “rrëmbejë” Napoli. Situata e argjentinasit është akoma në ajër, por gjithçka mund të zgjidhet në vijim. Klubi zikaltër nuk preferon t’ia shesë “armiqve” të…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon…

Napoli apo Atletiko? Reali merr vendimin për Hames Rodrigez

Hames Rodrigez është mes Napolit dhe Atletiko Madrid. Fantazisti kolumbian kërkohet me ngulm nga Karlo Ançeloti, por edhe Diego Simeone po bën të pamundurën për ta transferuar tek ekipi i tij. Lojtari 28-vjeçar (i mbush të premten)…

Maradona provon të bindë Hames, i komenton në “Instagram”

Ardhja e Hames Rodriges te Napoli është vetëm çështje ditësh. Real dhe klubi italian kanë arritur marëveshjen, me lojtarin që mezi pret bashkimin me Ançelotin. Të shumtë janë tifozët e entuziazmuar nga kjo lëvizje, që është një ndër më të…

Napoli mbetet vetëm, Hames bashkohet me Ançelotin

Hames Rodriges nuk është më një ëndërr, por një realitet i afërt në Napoli. Kolumbiani është “tranzit” në Madrid, me Perez që pret oferta për ta shitur. Mediet italiane raportojnë se Napoli është shumë pranë përfundimit të kësaj…

Hysaj jashtë listës së Napolit, nuk ka panik

Napoli nis ditën e nesërme përgatitjet për sezonin e ri. Ekipi i Karlo Ançelotit do të nisë stërvitjen dhe do të grumbullohet në Val di Sole. Trajneri ka shpallur listën e 25 lojtarëve, ndërsa bie në sy mungesa e Elseid Hysajt. Shkodrani…

Përforcohet Vijareali, rikthen mbrojtësin në Spanjë

Vijareal vuajti shumë për të qëndruar në La Liga sezonin e kaluar. Drejtuesit e klubit nuk dëshirojnë ta shikojnë më ekipin në ato ujëra dhe kanë vendosur të bëjnë një merkato cilësore. Gjatë ditës së sotme është prezantuar Raul Albiol.…

Hames Rodrigez te Napoli? Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer

Hames Rodrigez është objektivi i madh i Napolit. Karlo Ançeloti pritet të bazojë ofensivën e ekipit të tij te fantazisti kolumbian i Real Madrid. Trajneri dhe 27-vjeçari kanë punuar së bashku te Reali e Bajerni dhe marrëdhëniet mes tyre…

“Hames është në listë, kemi piketuar dhe 5 mbrojtës”

Napoli po punon për t’i vënë Ançelotit lojtarë sa më cilësorë në dispozicion. Hames Rodriges është emri më i madh që mund të vijë në “San Paolo” këtë verë. Kolumbiani pas dy viteve huazim te Bajerni është kthyer në Madrid. Kryeqyteti…

Probleme te Napoli, qendërmbrojtësi pranë largimit

Napolit tashmë do i duhet të kërkojë për një qendërmbrojtës cilësor dhe me eksperiencë. Një nga lojtarët kyç të gjashtë sezoneve të fundit, Raul Albiol do të largohet këtë verë. Gazeta spanjolle “AS” bën me dije se 33-vjeçari ka arritur…

Reali tenton goditjen surprizë, sytë nga Serie A!

Emri i fundit që po qarkullon te Real Madrid është pjesë e Napolit. Klubi italian kërkon me insistim Hames Rodrigez, ndërsa “Los Blancos” po tentojnë Fabian Ruiz. Kështu raportojnë mediat spanjolle, edhe pse Napoli nuk ka ndërmend të heqë…

Zapata braktis Atalantën, bomberi me ekip të ri!

Duvan Zapata zbarkoi për herë të parë në Serie A në vitin 2013. Sulmuesi qëndroi dy sezone te Napoli, aty ku luajti pak. Ai shënoi 5 gola sezonin e parë dhe 6 të dytin. Më pas Udineze, Sampdoria dhe Atalanta. Çdo vit është përmirësuar…

Napoli, ofertat dhe Senegali: Rrëfehet Kalidu Kulibali

E ardhmja e Kalidu Kulibali te Napoli nuk është e sigurt. Aurelio De Laurentis po reziston, por ofertat për “murin” e mbrojtjes janë të shumta. Flasim për shifra mbi 100 milionë euro, ndërsa presidenti kërkon të paktën 130 milionë.…

Jo vetëm Hysaj, Simeone kërkon edhe “yllin” e Napolit

Paratë nuk janë problem për Atletiko Madrid. Drejtuesit e klubit spanjoll janë hedhur fuqishëm në merkato për zëvendësimin e shumë lojtarëve të larguar. Synimi është ndërtimi i një ekip akoma më të fortë. Zhoao Feliks është goditja e…

E pëlqejnë në kryeqytet, tjetër klub në garë për Hysajn

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli. Aventura e shkodranit me ekipin e Ançelotit është mbyllur dhe e ardhmja e tij pritet të jetë La Liga spanjolle. Diego Simeone e kërkon tek Atletiko Madrid dhe ka ofruar 20 milionë euro për kartonin e…

Situata bëhet serioze, oferta nga Anglia tundon Napolin

Aurelio De Laurentis dhe Karlo Ançeloti nuk duan ta shesin Kalidu Kulibali, i cili është ndër 2-3 qendërmbrojtësit më të mirë në botë për momentin. Megjithatë, ndryshon situata për një ofertë mbi 100 milionë euro. Interesimi kundrejt…

Hysaj madrilen, plot 20 milionë euro në arkat e Napolit

Elseid Hysaj është në Shqipëri, pasi nesër është një ditë shumë e rëndësishme për të, dita e celebrimit martesor. Edhe pse vëmendja e mbrojtësit kuqezi është vetëm te kjo ditë e shënuar, kjo gjë nuk i ka penguar mediat që të spekulojnë mbi…

Bajerni i tregon derën, Boateng i vetëofrohet gjigantit italian

Bajerni i Mynihut po përpiqet të heqë dorë nga fasha e vjetër e skuadrës dhe të ndërtojë një bërthamë me lojtarë të rinj dhe premtues. Në këtë mënyrë Zherom Boateng me shumë mundësi do të largohet nga “Allianz Arena”. Qendërmbrojtësit i…