Kalendari Serie A | Nis me spektakël, derbi i kryeqytetit dhe Juve-Napoli!

0

Sot është publikuar kalendari i javës së parë në Serie A dhe sfidat interesante që në start nuk mungojnë. Milani do të luajë në transfertë përballë Udinezes, një transfertë shumë e vështirë për kuqezinjtë e Xhampaolos.

Debutuesit e Breshias do të udhëtojnë drejt Kaljarit, ndërsa Fiorentina-Napoli është një nga kryendeshjet e javës së parë. Juventusi po ashtu do të luajë në transfertë, përballë ekipit të Parmës, që u ngjit këtë sezon në Serie A.

Interi do ta nisë disi më lehtë, pasi pret në “San Siro” ekipin e Leçes. Roma pret Xhenoan në “Stadio Olimpico”, ndërsa Lacio e nis në transfertë përballë Sampdorias.

Kalendari i plotë i javës së parë në Serie A:

Ndërsa java e dytë, ka siguruar sfida luksi. Juventusi pret Napolin në “Allianz Stadium”, një sfidë që është shndërruar në “derbi” vitet e fundit. Lazio përplas “brirët” me Romën, në derbin e famshëm të kryeqytetit italian. Milani pret Breshian në “San Siro”, ndërsa Interit udhëton drejt Kaljarit.

Kalendari i plotë i javës së dytë:

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.