Merkato në Turqi, Napolit i bashkohet talenti maqedonas

0

Blerja e radhës e Napolit vjen nga kampionati turk. Klubi i Fenerbahçes ka konfirmuar me anë të një komunikate arritjen e një akordi për transferimin e talentit 19-vjeçar Elif Elmas. Ditën e sotme futbollisti do të udhëtojë drejt Italisë për të kryer vizitat mjekësore.

Elmas është lindur dhe rritur në Shkup në një familje te minoritet turk në Maqedoninë e Veriut dhe është formuar në akademinë e klubit të Vardarit.

Adoleshenti është një ndër talentet më të mëdha të futbollit maqedonas në vitet e fundit. Mesfushori me tipare sulmuese ka debutuar në moshën 17-vjeçare për përfaqësuesen e shtetit fqinj.

Mediet turke raportojnë se nga ky transferim Fenerbahçe do të përfitojë 15 milionë euro.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.