17 milionë euro për Napolin, Hysaj drejt qytetit të përjetshëm

0

Mungesa e ofertave serioze e ka shtyrë Elseid Hysajn të mendojë edhe opsionin e qëndrimit te Napoli, por vetëm kaq. E ardhmja e tij është larg San Paolos dhe në zyrat e nënkampionëve të Italisë ka mbërritur një propozim për mbrojtësin shqiptar.

Corriere dello Sport raporton se Roma ofron 17 milionë euro për kartonin e 25-vjeçarit, ndërsa Napoli pretendon rreth 20 milionë. Diferenca është shumë e vogël dhe akordi mund të arrihet shumë shpejt.

Drejtori sportiv i Romës, Xhanluka Petraki po insiston për ta mbyllur këtë operacion dhe gjatë ditës së sotme do të kontaktojë sërish me homologët napolitanë për të transferuar lojtarin shkodran në kryeqytetin italian.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online