Browsing Tag

Mesi

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

VIDEO | Barça shmang hapat fals, një penallti i jep tri pikët

Barcelona ka bërë detyrën duke mundur në “Camp Nou” Real Vajadolidin me rezultatin minimal 1 – 0. Golin për katalanasit e shënoi Leo Mesi me anë të një 11-metërshi. Kampionët në fuqi të La Ligës vinin nga dy barazime radhazi dhe në ndeshjen…

Sa shumë të dëmtuar, Liga e Kampionëve nis pa… kampionë

Në mesjavë, Liga e Kampionëve do të startojë pas mbylljes së fazës së grupeve dhe do të futet në fazën më të nxehtë të kompeticionit, atë me eliminim direkt. Këtu nis sezoni i vërtetë i “Champions”-it për skuadrat elitare, që do të synojnë…

Kur Mesi bëri trajnerin, Suarez vërteton legjendën urbane

Në Spanjë qarkullonte prej vitesh një legjendë urbane, ku thuhej se Mesi kishte vendosur gjatë një ndeshje, që të bëhej një ndryshim në skemën e sulmit, e gjitha kjo e bërë pa konsultën e trajnerit të atëhershëm Luis Enrike. Sulmuesi i…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

Realizoi 400 gola në La Liga, Mesi: Jam ende i uritur!

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi prej më shumë se dy dekadash po mahnit botën e futbollit me paraqitjet e tij. Fenomeni argjentinas ka thyer rekord pas rekordi dhe duket se me largimin e Kristiano Ronaldos, La Liga i përket vetëm atij.…

VIDEO | Barça merr tri pikët, Mesi vendos rekordin historik

Barcelona mundi me rezultatin 3 – 0 Eibarin dhe vazhdon të mbajë pesë pikë larg ndjekësit e Atletiko Madrid. Suarez ishte lojtari më i mirë i takimit me dy gola dhe një asist, por skenën e merr sërish Leo Mesi, i cili me finalizimin e tij…

Mesi “përbindësh”, askush si ai deri më tani

Leo Mesi është një gjeni i futbollit, ose siç shumëkush mendon ai është një jashtëtokësor. Jemi mësuar tani që të shohim lëvizje dhe gola të magjishëm nga argjentinasi, i cili e ka fituar 5 herë Topin e Artë. Edicioni 2018-2019 ka nisur…

VIDEO | Barça vazhdon marshimin, Atletiko qëndron nga pas

Barcelona nuk la vend për surpriza, teksa mundi në “Camp Nou” Selta Vigon me rezultatin  2 – 0. Për Barçën shënuan Dembele dhe i zakonshmi Mesi, i cili në tre ndeshjet e fundit në La Liga ka gjetur gjashtë herë rrugën e rrjetës.…

Arbër Zeneli krahasohet me Mesin, Kuaresma e Suso më lart

Arbër Zeneli është një prej lojtarëve që po shkëlqen në Holandë. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës ka arritur që të jetë protagonist në shumë ndeshje, duke e gjetur rrugën e rrjetës në tre raste, por duke shërbyer dhe 7 herë topin e fundit…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

Lajm i keq për Interin, Barça rikuperon Mesin

Leo Mesi mund të ketë minuta këtë mesjavë. Argjentinasi kishte pësuar një dëmtim në krah, megjithatë siç behet me dije nga vetë klubi katalanas ai do të grumbullohet për ndeshjen e kësaj mesjave me Interin. Gjërat kanë shkuar mirë për…

“Mbape dhe Nejmar janë pasardhësit e Mesit e Ronaldos”

Kristiano Ronaldo dhe Leo Mesi. Ky ka qenë dueli i viteve të fundit. argjentinasi dhe Portugezi kanë diskutuar mes tyre të gjithë trofetë individual, edhe pse herë pas here janë ngacmuar nga lojtarë që vërtetë kanë pasur cilësi, por…