Në 2012-ën e quajti bir k****, tani është shok skuadre me Mesin

Junior Firpo është një nga lojtarët që po kërkohet me ngulm nga Barcelona. Mbrojtësi i talentuar…

Si një gabim i bëri ëndrrën realitet djaloshit të vogël që takoi Mesin

Quhet MekKenzi O’Nill, është 11-vjeç dhe është një djalosh i thjeshtë, në një familje normale dhe…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të…

Akuzoi “CONMEBOL”, Mesi rrezikon një dënim shembullor

Lioneli Mesi shokoi gjithë botën me intervistën e dhënë pas ndeshjes kundër Kilit, takim ky i…

“Shpërthen” Mesi: Të korruptuar, gjithçka bëhet për të ndihmuar Brazilin

Lionel Mesi nuk është kursyer në akuza ndaj “CONMEBOL” në përfundim të ndeshjes kundër Kilit, ku…

Mesi nuk duron më, bojkoton ceremoninë e medaljeve

Lionel Mesi mori kartonin e dytë të kuq të karrierës së tij teksa arbitri paraguaian Mario…

VIDEO | E pamundura ndodhi, e majta e Mesit është katastrofë

E kemi parë me qindra herë momentin kur Lionel Mesi i vetëm përballë portierëve nuk tregon…

VIDEO | Argjentina për faqe të zezë, Kolumbia i jep leksion futbolli

Argjentina ka humbur takimin e parë të “Copa America” ndaj Kolumbisë me rezultatin e pastër  2…

Parakalon Mesin dhe CR7, rekordit të Mbapesë i afrohet vetëm fenomeni

Kilian Mbape është kthyer në fenomenin më të ri të botës së futbollit. Futbollisti 20-vjeçar nuk…

“Tani na kënaqin vetëm golat e Mesit, Grizmanin nuk e fal”

Ish-presidenti i Barcelonës, Zhoan Laporta, është rikthyer të flasë për klubin që ai drejtoi në periudhën…

Ekipi i sezonit në Champions: UEFA nderon Ajaksin, harron yllin e Liverpulit!

Liverpuli u shpall ekipi kampion i Europës, pasi mposhti 2-0 mbrëmë në finale Totenehmin. Champions League…

Barça gjen trajnerin e ri, Mesi del kundër klubit!

Sezoni aktual te Barcelona u shkatërrua vetëm në finish, me katalanasit që u eleminuan në gjysmëfinale…

VIDEO | Barcelona zhgënjen sërish, Valencia rikthehet te trofetë pas 11 vitesh

Valencia rikthehet të fitojë një trofe pas 11 vitesh. Skuadra e Marselinjo Garsia Toral mundi në…

Lionel Mesi në histori, është ai goleadori i La Ligas

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi, shënoi të dy golat në takimin e sotëm kundër Eibarit, që…

Aguero nuk ka dyshime: Vetëm një e meriton “Topin e Artë”!

“Mendoj se dikush që do të fitojë Ligën e Kampioneve duhet ta fitojë Topin e Artë”,…

Edhe Mesi i acaruar, i bën merkaton Barcelonës!

Lionel Mesi duket se nuk e ka pritur aspak mirë eliminimin e katalanasve nga Champions League…

VIDEO | I pikëlluar dhe pa fjalë, ja si largohet Mesi nga “Anfield”

Champions-i po kthehet në një makth për Barcelonën. Për të dytin vit radhazi skuadra katalanase është…

DIREKT: Përmbysje e çmendur, çfarë goli nga Liverpuli (VIDEO)

Liverpul dhe Barcelona kanë zbardhur lojtarët e formacionit titullar të përballjes së sotme. Miqtë nga Katalonja…

Më shumë se një futbollist, gjesti i Mesit do t’u habisë

Nëse jeni ndër ata pak njerëz që për çfarëdolloj arsyeje nuk keni një mendim pozitiv për…

Mesin e thërrasin të votojë, në… Itali!

Lionel Mesi është një burim krenarie për miliona argjentinas në mbarë botën. Megjithatë, me “pleshtin” mund…

Merret vendimi për Mbape, Leo Mesi nuk kapet më

Kilian Mbape u ndëshkua me karton të kuq në finalen e Kupës së Francës. PSG dështoi…

Magjia e Mesit kundër Liverpulit, ish-mbrojtësi: Të presim te Milani!

Ish-futbollisti i Milanit, Kristian Zakardo, ka postuar një foto në Instagramin e tij zyrtar që daton…

Mesi e Mbape s’kanë konkurrencë, 5 ndeshje vendosin fatin e “Këpucës së Artë”

Lionel Mesi dhe Kilian Mbape janë dy lojtarët me numrin më të madh të golave gjatë…

Murinjo: Ja ku gaboi Solskjaer, Mesi “të vret” në atë lloj situate  

Zhoze Murinjo ka gjetur një mënyrë perfekte për të kaluar kohën tani që është pa ekip.…

“Topi i Artë? Jepjani Mesit që tani!”

Legjenda e Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka folur sa i takon fituesit të “Topit të Artë” të…

Solskjaer: Mesi tjetër nivel, ai bëri diferencën

Ole Gunar Solskjaer nuk i kurseu lëvdatat për Lionel Mesin dhe klubin e Barcelonës në përfundim…

VIDEO: Magjitë e Mesit dhe gafa e De Geas, merr fund dueli në Barcelonë

Lionel Mesi rikthehet të shënojë në çerekfinalet  e Champions-it pas më shumë se 12 ndeshjesh, madje…

“Game of Thrones” dhe futbolli, këto ngjashmëri do ju habisin

Ka kaluar pak më shumë se një dita nga momenti kur me qindra miliona njerëz u…

Bartomeu: Mesit i vendos klauzolë 1 euro! Dembele e ka kaluar Nejmarin

Kontrata e Lionel Mesit me Barcelonën zgjat edhe për dy sezone. Megjithatë, mediet katalanase kanë filluar…

VIDEO | Barcelona “vret” kampionatin, Diego Kosta ofendon turpshëm arbitrin

Barcelona ka mbyllur të gjitha diskutimet për titullin kampion me fitoren e sotme ndaj Atletiko Madrid.…

Mesi specialist i goditjeve të dënimit, por “mbreti” është një brazilian

Lionel Mesi vazhdon të mrekullojë botën me bëmat e tij në fushën e bletë. Gjatë viteve…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e…

VIDEO |Derbi vishet “blaugrana”, Mesi  i papërmbajtshëm

Barcelona nuk e pati aspak të lehtë të merrte tri pikët në derbin ndaj Espanjolit, por…

Mesi: Sa mirë që Ronaldo luajti në Spanjë, unë dhe ai ndryshe nga të tjerët

Lionel Mesi ka dhënë një intervistë për një emision radiofonik në Argjentinë. Ndër temat e shumta…

“Baba, pse duan të të vrasin?!”, Mesi zihet ngushtë dhe lë një mesazh

Lionel Mesi nuk ka fituar asnjë trofe me Argjentinën dhe tifozët shpeshherë e kanë kritikuar, pasi…

VIDEO Katalanasit zgjedhin, ky është goli më i bukur i të gjitha kohërave

Barcelona është një nga skuadrat më të mëdha të historisë së futbollit dhe lojtarët që kanë…

Statistikat janë të qarta, Mesi i përket një tjetër planeti

Lionel Mesi po përjeton një ndër sezonet më të mira në karrierës së tij. Diferenca që…

500 mijë euro “gjobë” për Argjentinën, i gjithë faji është i Mesit

Argjentina do të ndeshet ditën e martë me Marokun në kuadër të një ndeshje miqësorë. Federata…

Murinjo i bindur, ja kush do të jenë finalistët e Ligës së Kampionëve

Trajneri portugez, Zhoze Murinjo ka arritur shumë finale të Ligës së Kampionëve gjatë karrierës së tij…

Thyhet Ronaldo, Mesi i merr një tjetër rekord

Kristiano Ronaldo është një goleador i lindur dhe ylli portugez kudo që ka luajtur, ka qenë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online