VIDEO | Barça vazhdon marshimin, Atletiko qëndron nga pas

0

Barcelona nuk la vend për surpriza, teksa mundi në “Camp Nou” Selta Vigon me rezultatin  2 – 0. Për Barçën shënuan Dembele dhe i zakonshmi Mesi, i cili në tre ndeshjet e fundit në La Liga ka gjetur gjashtë herë rrugën e rrjetës.

Gjithsesi nuk ka vend për shumë festë, pasi Atletiko e vendit të dytë nuk po i ndahet katalanasve. Skuadra e Diego Simeones mundi Espanjolin dhe qëndrojnë vetëm tre pikë larg kreut. Golin e vetëm për Atletikon e shënoi Grizman me 11-metërsh.

Barcelona – Selta Vigo  2 –  0  
Shënues: Dembele 10’, 45’

Atletiko M. – Espanjol
Shënues: Grizman 56’ (pen)


You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.