VIDEO | Barcelona vazhdon marshimin, diferenca me Atletikon shkon në +5

0

Barcelona ka arritur të dalë më tri pikë nga transferta ndaj Getafes. Kampionët në fuqi mundën me rezultatin 2 – 1 vendasit dhe shkojnë çojnë në pesë pikë diferencën me Atletikon e vendit të dytë, që barazoi ndaj Sevijës më herët gjatë ditës së sotme.

Mesi dhe Suarez ishin dy lojtarët që shënuan golat për katalanasit. “Pleshti” zhbllokoi i pari takimin me një gol në minutën 20-të, ndërsa Suarez prodhoi një “perlë” të vërtetë 19 minuta më vonë që çoi shifrat në 2 – 0.

Getafe ngushtoi rezultatin me Matën, por në pjesën e dytë skuadra “blaugrana” mori sërish kontrollin e lojës. Një ndeshje e mirë edhe per portierin Ter Shtegen, i cili kreu një pritje të pabesueshme për të mbajtur skuadrën e tij në avantazh.

 

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online