Media zvicerane e sigurt: Djokovic do të ofendojë 300.000 shqiptarë në Zvicër

Novak Djokovic po bëhet gati për turneun e Gjenevës, por ka paralajmërime të forta për një…

VIDEO/ I kërkoi ta ulte zërin, tifozi tërbohet me trajnerin serb: Nuk je në Serbi këtu

Momente tensioni kanë shoqëruar duelin e tenisit mes Borna Gojos dhe Adrian Andrievit, të vlefshëm për…

VIDEO/ Skena të frikshme në Uashington, tenisti rrëzohet direkt në tokë gjatë ndeshjes për shkak të nxehtësisë ekstreme

Tenisti kinez Yibing Ëu u rrëzua gjatë zhvillimit të turneut të Uashingtonit dhe u detyrua të…

Mesazhet kundër Kosovës, politikani nga Spanja feston humbjen në finale të Novak Djokovic: U mund një Putinist, një mik i gjenocidit dhe njeriu i konspiracioneve

Shkencëtari dhe politikani nga Spanja, Pablo Echenique ka festuar jo pak fitoren e Carlos Alcaraz ndaj…

Skandal/ “Do të kthehem në Kosovë, ata janë zemra e Serbisë”! Tenisti i njohur vazhdon me provokimet, Novak Djokovic është për…mëshirë

Novak Djokovic ka vazhduar me deklaratat skandaloze kundër Kosovës, që e shohin ende si pjesë të…

VIDEO/ I dridheshin duart dhe po i shteronin të gjitha energjitë, Djokovic kërkon ndihmën e doktorit gjatë lojës

Novak Djokovic ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të “ATP”-së. Megjithatë fitorja ndaj Medvedevit nuk ka…

VIDEO/ Momente që të drithërojnë! Federer largohet përgjithmonë nga tenisi, shpërthen në lot me rivalin e tij të madh Rafa Nadal

Federer dhe Nadal kanë mbretëruar në botën e sportit për shumë vite radhazi. Të dy këta…

Paradoksi/ Rusëve iu ndalua pjesëmarrja, turneun madhor të tenisit e fiton një… ruse

Turneu Wimbledon për femra ka përfunduar dhe fituese është shpallur Elena Rybakina. Ky kompeticion tenisi kishte…

Rafael Nadal fitoi në tokën që përjashtuan Djokoviç, e uron edhe legjenda Federer

Finalja e tenisit mes rusit Medvedev dhe spanjollit Nadal rezultoi fantastike dhe e luftuar në sekondën…

Pompimi i madh nga mediat për tenistin serb, Rafael Nadal nuk duron më: Mjaft! Australia Open do të jetë e mrekullueshme edhe pa të

Ndalimi i vizës së tenistit të njohur botëror, Novak Djokoviç bëri mjaft bujë në rrjetet sociale.…

Gafë e mediave greke apo e qëllimshme? “Shaka pa kripë”, Kosovës i vendosin hartën e Australisë

Vendet që nuk e njohin Republikën e Kosovës vazhdojnë me “shakatë pa kripë”. Vetëm pak kohë…

Skandalet në çështjen e Novak Djokovic nuk kanë fund, në vend të gjyqit shfaqen filma për të rritur

Skandalet me rastin e Novak Djokovic duket se nuk kanë fund. Tenistit serb i është ndaluar…

Skandali i madh/ Po mashtron apo rrezikoi me vetëdije jetën e fëmijëve? Djokoviç bën gafën e madhe, i ka të gjithë kundër

Çështja Djokovic po vazhdon që të jetë kryefjala e shumë mediave sportive europiane. Tenisti serb nuk…

E krahasojnë me Novak Djokovic/ Kosova po merr talentin serb, Filip Paviç mund të përfaqësojë ngjyrat e dardanëve

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga mediat në Zvicër. Talenti i ri në tenis, Filip…

Në Serbi e quajnë skandal, spanjollët e krahasojnë Djokovic me Pablo Escobar

Media spanjolle “Il Diario” e ka krahasuar tenistin serb Xhokoviç me Pablo Eskobar, pasi dolën pamjet…

SKANDAL/ Shihet si organizimi i “zgjedhjeve të dyshimta” në KOKSH, përjashtohet FSHF dhe 22 Federata të tjera

Në Shqipëri jemi mësuar që sa herë të kemi skandale të mëdha, të mos na bëjnë…

Skandali/ Kurrë më parë si tani, Djokoviç del hapur: Nuk na e marrin dot Kosovën, nuk do munden dot

Nëse deri në këto momente kemi parë vetëm disa festime që krijonin skandale nga ana e…

Ishte në qendër të kritikave gjatë pandemisë, trajneri mbron Xhokoviç: Njerëzit nga Ballkani shihen ndryshe

Novak Xhokoviç ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë periudhës së pandemisë. Pavarësisht se bota po…

Kampioni i fushës dhe primitivi i sjelljes! Djokoviç provokon Ballkanin dhe shkatërron imazhin me një foto

Novak Djokoviç është një kampion në sportin e tenisit dhe për këtë askush nuk ka dyshime.…

“Qava si fëmijë te Titaniku dhe për Mufasan”, Nadal befason me jetën private dhe ndjeshmërinë

Rafael Nadal, një kampion i vërtetë i sportit të tenisit ka rrëfyer edhe jetën e tij…

Konspiracione, shkujdesje dhe refuzim i vaksinës! Djokoviç ishte kundër rrymës, tani mbart pandeminë

Novak Djokoviç ishte tërësisht kundër rrymës së sportistëve të njohur botëror sa i përket Koronavirusit. Nëse…

I cilësuar si më i miri i të gjitha kohërave, kundërshtari i tij: Federer të bën të ndihesh sikur nuk di të luash tenis

Ndonëse sporti i tenisit nuk ka shumë tifozë në Shqipëri, shumë prej nesh e njohim legjendën…

Metodat e Serbisë nuk njohin limit, Djokoviç kthehet në “top“ të politikës për të hequr njohjen e Kosovës

Serbia vijon të mos e pranojë realitetin në sy dhe ngulmon ende për territoret e Kosovës.…

Konspiracioni/ Gruaja e Novak Djokoviç shpërdan videon se COVID-19 vjen nga 5G, ia fshijnë menjëherë postimin

Nga Klaudio Ndreca Në ditën e djeshme “Sport Ekspres” ka publikuar artikullin rreth Novak Djokoviç se…

Vendimi që çudit dhe ushqim për konspiracionet, Novak Djokoviç: Nuk e bëj vaksinën, nëse ma detyrojnë marrë vendim

Nga Klaudio Ndreca Në këtë periudhë të Koronavirusit ka pasur edhe shumë konspiracione për momentin anormal…

Ka stërvitur edhe Djokovic, trajneri italian preket nga gjesti i Shqipërisë: Do të stërvis tenistët tuaj

Këto kohë të vështira duket se po nxjerrin në pah edhe anën më të mirë të…

Skandal/ Tre gishta dhe këngë për Kosovën, Djokoviç shpërthen dhe e quan të Serbisë pas fitores

Novak Djokoviç është një nga tenistët më të njohur dhe më të suksesshëm. Këtë herë ka…

Shpërthen në lot pasi u anulua ndeshja, Federer dhe kaosi i madh në Kolumbi ku rrezikohet jeta

Një kaos i madh ishte në Kolumbi, atje ku kishte trazira dhe protesta masive kundër politikave…

Pique si mercenar dhe ironi tallëse me Tiranën, legjenda italiane: Po fyeni inteligjencën me “Davis Cup”

“Davis Cup” është Kupa e Botës sa i përket tenisit dhe luhet në nivelet më të…

Jo vetëm sportiste e madhe, tenistja e “djeg” edhe me foto “hot”

Sloan Stefens, është një nga tenistet më të mira të momentit. Amerikania me formën që ka…

Federer: Jeta vazhdon, s’kam ndërmend të mërzitem për një ndeshje tenisi

Roxher Federer humbi një finale dramatike ndaj rivalit serb Novak Xhokovicc. Tenisi zviceran pati dy mundësi…

Spektakolare, Halep shkatërron Serenën dhe rishkruan historinë!

Simona Halep është fituese e turneut të Wimbledon, pasi ka mposhtur në finalen e sotme amerikanen…

VIDEO | Spektakël në Wimbledon, Federer eliminon Nadal dhe prek finalen

Tenisti 37-vjeçar shkon për të 12-ën herë në finalen e turneut Grand Slam

Federer vs Nadal për t’u mos u humbur, “VIP”-at e futbollit në tribunë

Turneu “Grand Slam”, Wimbledon, vlerësohet botërisht si evidenti më prestigjioz i sportit të tenisit. Këtë vit…

VIDEO | Xhokoviç sërish në finale, Bautista Agut i pafuqishëm

Novak Xhokoviç është finalisti i parë i trofeut të “Wimbledon”. Kampioni në fuqi i Grand Slam-it…

Dominanca e “Big 3”, Federer tregon problemin e brezit të ri

Roxher Federer fitoi për të 100-ën herë një duel në turneun “Wimbledon”. Tenisti zviceran do të…

Rekordi i Serena Uilliams, tentohet “mrekullia e tetë”

Serena Uilliams është një legjendë e gjallë e tenisit. 37-vjeçarja amerikane triumfoi sot përballë patriotes Alison…

Gjobitet Williams, 10000 dollarë për gjestin e pahijshëm

Tenistja e njohur amerikane, Serena Willams, është gjobitur me 10000 dollarë nga organizatorët e turneut anglez…

S’ka më surpriza në “Wimbledon”, Federer, Nadal dhe Xhokoviç në çerekfinale

Surprizat në “Wimbledon” duken se kanë marrë fund. Befasitë e raundeve të para nuk po përsëriten…

VIDEO | S’ka më mrekulli për Gauff, eliminohet nga rumunia Halep

Tenistja amerikane Cori Gauff i ka dhënë fund përvojës së parë në “Ëimbledon”. Tenistja 15-vjeçare u…