SKANDAL/ Turma thërret në kor “Kosova ëshë Serbi”, tifozët e Crvena Zvezdës shpalosin banerin me “mallkimin e Kosovës”

Crvena Zvezda dhe Partizani i Beogradit janë përballur me njëri-tjetrin mbrëmjen e sotme në raundin e…

Policia e Kosovës nuk e lejoi të shpalosej, koreografia e tifozve nga Mitrovica: Sa herë Kosovës t’i afroheni, varre vetes do t’i shtoni

Tifozeria nga Mitrovica kishte vendosur t’i kundërpërgjigjej sulmit terrorist të forcave serbe në veri të Kosovës…

Sot do të luajnë finalen e katërt, Ornela Lalaj është e bindur: E mposhtim Flamurtarin, por kemi shumë rezerva me…tifozët

Sot në orën 19:00 do të zhvillohet finalja e katërt e Play Off në basketbollin e…

“Dështuan masat organizative”! Llazani tregon masën ndëshkuese për dhunën te Partizani-Tirana: Do të mblidhet komiteti drejtues

Partizani dhe Tirana kanë gjithmonë rivalitet të madh, në të gjitha sportet. Por këtë herë situata…

E pazakontë/ Derbi mes Partizani dhe Tiranës shkon larg, grushta mes vajzave në “Asllan Rusi” (VIDEO)

Partizani dhe Tirana kanë gjithmonë rivalitet të madh, në të gjitha sportet. Por këtë herë situata…

“Mbështetjen që ka Tirana nga tifozët, nuk e ka askush”! Redi Vogli tregon të vërtetën e hidhur: Më vijnë fëmijët me deformime në trup, e kanë fajin prindërit

Redi Vogli është basketbollisti i Tiranës, por njëkohësisht stërvit edhe fëmijët e vegjël që i futen…

Liga Unike i impresionoi të gjithë në Vlorë, Klevis Kaso thumbon Partizanin që i mundi në finale: Shyqyr që humbi Flamurtari një Kupë

Partizani arriti që të fitonte Ligën Unike në basketboll për femra. Kryeqytetaset fituan në Pallatin e…

“Ne japim 1 milionë euro, në Kosova jep 9 milionë”, Ponari tregon rëndësinë e ligjit të sponsorizimit: Largohen talentet pas moshës 20 vjeç, mungojnë financat

Avni Ponari ka dhënë një intervistë nëpërmjet “Skype”-t për emisionin “Ora Sport” në “Ora TV”. Temë…

Heronjtë e heshtur! “Bëj dy punë për rrogën e muajit”! Basketbollisti Eldi Hysaj tregon kushtet mizore në Shqipëri: Ikim me rezistencë me vete në stërvitje

Pasioni nuk mund të jetë kurrë një profesion fitimprurës, të paktën jo në Shqipëri. Këtë e…

Kupa e Shqipërisë në basketboll njeh fituesin, Teuta ngre lart trofeun

Sot është luajtur finalja e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj. Ishin lojtarët e Teutës…

VIDEO/ Intonimi i himnit të Shqipërisë! Rrënqethje nga Gjakova, figurat e kombit tonë ngrihen një nga një

“Kuqezinjtë e Jakovës” kanë përgatitur një koreografi spektakolare ditën e sotme. Kur nan dan vetëm një…

Spektakolare/ Tifozët gjakovarë hapin banderolën e veçantë në tribuna, festojnë Ditën e Pavarësisë me figurat e shquara të kombit

Gjakova vazhdon të mbajë të ndezur frymën kombëtare. Pas vendosmërisë për të kënduar vetëm himnin kombëtar…

Skandal/ Tifozët grekë mirëpresin skuadrën serbe, hapin banderolën “Kosova është Serbi“

Olipmiakosi është përballur me Partizanin e Beogradit për ndeshjen e vlefshme për Euro Ligën e basketbollit.…

“Ka rregulla, po sikur të thojë Rama pse kënduat himnin tonë“? Tifozët e Gjakovës hapin debate, Skarço: Sa bukur kur thyhen rregullat kështu

Tifozët e Gjakovës refuzuan të këndojnë himnin e shtetit të Kosovës në dy ndeshjet e fundit…

Mbërrin video ku tregohet momenti i këndimit të himnit të Shqipërisë, shihni spektaklin që ofrojnë tifozët e mrekullueshëm të Gjakovës

Tifozët gjakovarë e kanë bërë të qartë zgjedhjen e tyre. Në sallën e basketbollit të klubit…

VIDEO/ Tifozët gjakovarë janë aset! Vërshellejnë himnin e Kosovës se nuk e njohin, nisin të këndojnë atë të Shqipërisë

Në Gjakovë është luajtur sot një nga ndeshjet më të forta të basketbollit. Vëllaznimi është ndeshur…

Ligji i Sponsorizimit është çelësi, Llazani: Një ekip mesatar në Kosovë ka buxhet më të madh se Federata e Basketbollit në Shqipëri

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Basketbollit ka dhënë një intervistë për emisionin “Sport Magazine”…

“Jam kundër lojtarëve të huaj në Kombëtare”! Trajneri i Argjentinës: Më mirë humbas me futbollistët e mi se të fitoj me ata që nuk na përkasin

Trajneri i kombëtares së basketbollit të Argjentinës, Pablo Priggioni, ka kundërshtuar ashpër natyralizimin e lojtarëve në…

Basketbollisti e nis eksperiencën në Kosovë nga spitali, dy ditë pas firmës e sulmojnë qentë e rrugës

Aventura në Kosovë ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për Brad Waldow-in. Vetëm…

Festë e madhe në Durrës, Teuta shpallet kampione e Shqipërisë

Teuta ka arritur që të shpallet kampione e Shqipërisë në basketboll. Ky sukses i arritur në…

Çudira shqiptare! Amerikani bëri kosh me zhytje për spektakël, bie koshi dhe ndërpritet ndeshja

Trepçka ka fituar sfidën e katërt kundër Pejës mbrëmjen e sotme në sportin e basketbollit. Skuadra…

VIDEO/ Tifozët e Olimpiakosit bashkohen me të Crevena Zvezdës, ndezin Ballkanin me shkronjën…Z

Në Beograd është duke u zhvilluar Euro Liga, një kompeticion europain i klubeve të basketbollit. Pjesëmarrës…

Rezultat pozitiv për durrsakët në Ligën Unike, Teuta fiton çerekfinalen e parë ndaj Tiranës

Teuta në basketboll për meshkuj ka arritur një fitore shumë sinjifikative në Ligën Unike ndaj Tiranës.…

“Jo luf.të”! Sportistët e Ukrainës shpërthejnë në lot gjatë himnit, duartrokitje të mëdha në Spanjë

  Kombëtarja e basketbollit të Ukrainës kishte një pritje të ngrohtë mes duartrokitjeve në Spanjë. Në…

“Jam i tronditur, nuk e di se pse ka ndodhur kjo”! Trajnerit serb i ndalohet hyrja në Kosovë, jehonë në mediat e Serbisë

Trajneri serb, Dragan Bajic, drejton Maqredoninë e Veriut në basketboll. Balic ka prodhuar jehonë të madhe…

Shifra të turpshme me Poloninë dhe Sllovenia na lë me 0 pikë, Sulçe për vajzat e basketbollit: Më mirë të luajnë me njëra-tjetrën këtu…

Kombëtarja shqiptare e basketbollit për femra vazhdon të prodhojë rekorde të reja e të padëgjuara, por…

Rekorde të reja dhe të padëgjuara/ Shqipëria na nxin faqen në basketboll edhe pas Polonisë, Sllovenia na lë me 0 pikë

Kombëtarja shqiptare e basketbollit për femra vazhdon të prodhojë rekorde të reja e të padëgjuara, por…

“Ishte shkatërrim, masak.ër”! Shqipëria na “nxin faqen” në basketboll, vjen rezultati më turpërues ndaj Polonisë që mbeten të çuditur

Në Shqipëri ekziston vetëm futbolli dhe pak rezultate marrim herë pas here edhe nga sporti i…

VIDEO/ Derbi Tirana-Partizani kalon nga fusha e futbollit në parket, Hysenagolli: Ta bëjmë si në futboll!

Derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit kalon nga fusha e futbollit në parket. Këtë herë…

10 minuta pa i lejuar asnjë pikë të vetme, Kosova “i mërzit” basketbollin Gjibraltarit me fitoren e thellë

Kosova po vazhdon serinë pozitive të fitoreve në sportin e basketbollit. Përfaqësuesja dardane ka mposhtur Gjibrartarin…

Nga ish-kapiteni i Tiranës te ylli i Golden State, flet Proj që është lideri i Teutës: Më kanë kërkuar edhe në Australi

Në Durrës kapiteni që po shkëlqen te ekipi i U-18 në basketboll është Panajot Proj. Ky…

Mbyllet edicioni i parë i ligës që bëri bashkë Kosovën me Shqipërinë, Golden Eagle Ylli ngre lart trofeun

Është mbyllur ditën e sotme edicioni i parë i ligës që bëri bashkë Kosovën dhe Shqipërinë.…

SKANDAL/ Shihet si organizimi i “zgjedhjeve të dyshimta” në KOKSH, përjashtohet FSHF dhe 22 Federata të tjera

Në Shqipëri jemi mësuar që sa herë të kemi skandale të mëdha, të mos na bëjnë…

Bëri bashkë Kosovën me Shqipërinë, Liga Unike merr jetë dhe njeh gjymëfinalen e parë

Sporti sot bëri atë që prej vitesh politika ka dështuar ta realizojë, bashkimin e Kosovës dhe…

VIDEO/ Çmenduria e vërtetë! Emocione dhe ndeshje që ndodhin njëherë në 10 vite, kur e pamundura bëhet realitet

Ndeshja e basketbollit në SHBA mes UCLA dhe Gonzaga ka rezultuar në një dramë të vërtetë.…

Bashkimi vjen nga sporti/ Nga Vllaznia-Peja te Rahoveci-Teuta, hidhet shorti për ndeshjet e Ligës Unike

Në zyrën e Ligës Unike është hedhur gjatë ditës së sotme edhe shorti për çerekfinalet e…

“Jam personi i gabuar”, Lebron James i kthehet Zlatan Ibrahimoviç

Legjenda e basketbollit, Lebron Xhejms i është përgjigjur kritikave të Zlatan Ibrahimoviç për aktivizmin e tij…

Të drejtat televizive mbajtën peng derbin, çuditë shqiptare sjellin shtyrjen e ndeshjes

Një ngjarje jo e zakontë vjen nga Kosova, që sjell çudinë e radhës shqiptare. Të drejtat…

Tronditje e madhe për sportin në Shqipëri, Fagu mbyll sytë përgjithmonë

Një lajm i hidhur ka ardhur për sportin në Shqipëri pasi është ndarë para kohe nga…

Më në fund/ Gati edhe “Liga Unike”, zbulohet se kur do të kthehet “topi i ndaluar” në Shqipëri 

Nëse topi i futbollit po vazhdon që të rrotullohet në fushën e blertë, në krahun tjetër…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online