VIDEO/ Do të ndeshen të shtunën në revanshin mes tyre, Usyj dhuron spektakël në ballafaqimin me Joshua-n

0

Oleksander Usyk dhe Anthony Joshua janë ballafaquar sot me njëri-tjetrin në konferencën për shtyp. Dy boksierët e peshave të rënda do të ndeshen mbrëmjen e së shtunës në ring. Dueli i parë mes tyre përfunfoi me fitoren e Usyk-ut, që i rrëmbeu titullin kampion britanikut. Në revanshin e së shtunës Joshua kërkon të marë sërish atë çfarë humbi, ndërsa ukrainasi do të ruajë titujt e fituar deri më tani.

Usyk ja bërë spektakël para kamerave, ku i veshur me veshje tradicionale ukrainase nis të këndojë përpara të gjithë të pranishmëve. Veprimi i tij mori pëlqimin e sallës, teksa menjëherë nisën duartrokitjet dhe brohoritjet nga personat që gjendeshin pranë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.