Ndeshja që të gjithë e presin! Usyk dhe Fury kanë firmosur kontratën, përplasje titanësh në ringun e boksit

0

Ndeshja që të apasionuarit e boksit janë duke pritur do të ndodhë. Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk-u më në fund kanë rënë dakort për t’u përballur me njëri-tjetrin në ring. “ESPN” raporton se palët kanë firmosur kontratën dhe dueli i shumëpritur do të zhvillohet në 23 dhjetor, ose në muajin janar.

Boksierët do të grushtojnë për titullin e padiskutueshëm në kategorinë e peshave të rënda. Dy sportistët në fjalë janë në majën e boksit dhe një përballje mes tyre dukej e pashmangshme. Kujtojmë se Fury do të ndeshet fillimisht me Ngannou-n më 28 tetor në Arabinë Saudite./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online