VIDEO/ Tifozët e Olimpiakosit bashkohen me të Crevena Zvezdës, ndezin Ballkanin me shkronjën…Z

0

Në Beograd është duke u zhvilluar Euro Liga, një kompeticion europain i klubeve të basketbollit. Pjesëmarrës në gjysmëfinale ishte edhe Olimpiakosi, i cili u eliminua më pas nga Anadolli i Efesit. Përpara fillimit të këtij takimi, tifozët e skuadrës greke janë bashkuar me ata të Crvena Zvezdës.

Një grup i këtyre dy tifozerive kanë shëtitur në rrugët e Beogradit në një makinë ushtarake, në të cilën ishte shënuar gërma Z. Grekët dhe Serbët ndezin Ballkanin me simbolin e lu.ftës ruse në Ukrainë, që është përdorur gjerësisht në propagandën e Vladimir Put.init./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.