Nuk ka asgjë të pamundur/ Vetëm tre vite më parë lu.ftonte me kancerin në spital, sot var në qafë medaljen e artë olimpike

0

Një histori frymëzimi vjen nga Max Parrot, që sot ka treguar se nuk ka asgjë të pamundur në këtë botë. Vetëm tre vite më parë sportisti kanadez gjendej i shtrirë në spital duke lu.ftuar me sëmundjen e rëndë të limfomave Hodgkins. Parrot iu nënshtrua kimioterapisë për të fituar betejën e tij me kancerin e sistemit limfatik, ndërsa sot, tre vite më vonë, var në qafë medaljen e artë në Kinë.

“Kjo tregon se çdo gjë është e mundur. Sot, jam një fitues i medaljes së artë Olimpike dhe bëra garën më të madhe të jetës sime“, ka thënë snoëboarder-i 27-vjeçar pasi i dhuroi Kanadasë të artën e parë në Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online