E trishtë/ Pak xhiro e ndanin nga finishi, dashuria për shpejtësinë i merr jetën pilotit 15-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në sportin e garave me motorrë, ku pas një aksideni,…

“Doktori” do t’i largohet shpejtësisë dhe adrenalinës! Fitoi zemrat e tifozëve, Valentino Rossi tërhiqet nga Moto GP

Të gjithë të apasionuarit pas Moto GP e kanë pasur padyshim idhull, Valentino Rossin, një nga…

VIDEO /E pabesueshmja e radhës në Moto GP, piloti hidhet nga motorri me 220 km/h

Një tjetër episod i pakëndshëm vjen nga Moto GP. Javën e shkuar një aksident i tmerrshëm…

VIDEO/ Përplasje e frikshme në MotoGP, Rosit i kalojnë motorrët mbi kokë: Po dridhem nga frika, ishte e qëllimshme

Një përplasje e frikshme ka ndodhur në garën e sotme të Moto GP. Në pistën e…

Dovizioso i pafuqishëm, titulli i gjashtë “prenotohet” nga Marquez

Piloti i Hondës, Marc Maquez, ia ka dalë të thellojë diferencë me rivalin  e tij Andre…

MotoGP | Markez nuk e ndal askush, spanjolli triumfon në Gjermani

Çmimi i madh i Gjermanisë nuk ka dhuruar surpriza. Gara e Sachsenring është fituar nga Mark…

MotoGP | “Pole position” për Mark Markez, zhgënjejnë Rosi dhe Dukati

Nesër zhvillohet gara e çmimit të madh të Sachsenring. Mark Markez është treguar më i shpejtë…

MotoGP | Vinjales mposht Markezin në Holandë, Rosit nuk i punojnë frenat

Assen është një nga pistat më emocionuese në MotoGP. Gara e zhvilluar në Holandë është fituar…

VIDEO | Aksident i frikshëm i Lorenzos, spanjolli rrezikon dy muaj jashtë

Piloti spanjoll Jorge Lorenzo nuk do të marrë pjesë në garën e Asenit në Holandë dhe…

VIDEO | Marquez buzëqesh, Lorenzo i përplas të gjithë

Marc Marquez ka triumfuar në Barcelonë, duke fituar një garë që pati disa incidente. Spanjolli ia…

Moto GP: Triumfon Markez, mposht Dukatin në Francë

Sot është zhvilluar gara e pestë e sezonit në MotoGP. Mark Markez ia ka dalë të…

Markez bën ligjin në Jerez, duel spanjollësh për titullin

Mark Markez merr kryesimin, pasi ka triumfuar sot në pistën e Jerezit. Piloti spanjoll ia doli…

VIDEO | Rins i rrëmben vendin e parë Rosit, kolaps i Markez

Motoristi spanjoll Aleks Rins u shpall fituesi i garës së tij të parë në “MotoGP”. 23-vjeçari…

MotoGP/ Nis sezoni, triumfi i parë është italian

Ka nisur Kampionati Botëror në MotoGP, kategoria mbretëreshë e motorëve. Gara e parë e sezonit të…

MotoGP: Doviciozo e mbyll me fitore, shiu nxjerr jashtë Markezin dhe Rosin

Sot është zhvilluar gara e fundit në MotoGP për këtë sezon. Andrea Doviciozo ka arritur të…

Doviciozo i përulet kampionit: Markez bëri diferencën!

Mark Markez arriti të fitonte garën e Motegit në Japoni, duke u shpallur kampion bote në…

Moto GP: Markez i mrekullueshëm, triumfon dhe shpallet kampion bote

Moto GP ka njohur sot kampionin e botës dhe ai është Mark Markez. Ishte vetëm çështje…

Doviciozo siguron “pole-position” në Japoni, Mark Markez e nis nga rreshti i dytë

Andrea Doviciozo ka arritur të jetë më i shpejti në provat zyrtare të Çmimit të madh…

MotoGP: Markez triumfon në Buriram dhe “prek” titullin e pestë, rikthehet Jamaha

Mark Markez ka fituar garën e Buriramit në MotoGP dhe është pranë fitimit të titullit të…

VIDEO | MotoGP: Aksident i frikshëm, Lorencos “nuk i punojnë frenat”!

Horge Lorencos nuk po i ndahen dot problemet dhe rrëzimet nga motori. Piloti nga Majorka ka…

MotoGP Aragon: Triumfon Mark Markez dhe i afrohet titullit, aksidentohet Lorenco

Mark Markez ka triumfuar në Garën e Aragon të Spanjës në MotoGP, duke fituar duelin me…

Provat zyrtare: “Pole Position” për Lorencon, Dukati në superformë

Kanë përfunduar provat zyrtare te garës së Aragon në MotoGP dhe Dukati nuk ndalet as në…

Dredhi e shëmtuar, frena kundërshtarit dhe pezullim në Moto 2

Në sport kemi parë lloj-lloj dredhish e hilesh, për të ndalur rivalët dhe për të pasur…

Super Doviciozo në San Marino, Dukati feston në shtëpi

Andrea Doviciozo ka fituar Garën e San Marinos gjatë ditës së sotme, duke marrë fitoren e…

Lorenco “fluturon” në Misano, rivalët shumë larg

Janë mbyllur provat zyrtare të Garës së Misanos në MotoGP. Horge Lorenco ka regjistruar kohën më…

Video | Dramë në MotoGP, Rosi refuzon t’i japë dorën Markezit

Valentino Rosi dhe Mark Markes nuk ruajnë marrëdhënie të mira që prej përplasjes midis tyre në…

Rosi: Shtyrja e garës? Vendim i duhur, rrezikonim shumë

E djeshmja ishte një ditë e gjatë dhe e komplikuar për botën e MotoGP. Gara e…

Reshje shiu dhe pasiguri në pistën e Silvestrone: Anulohet një garë MotoGP mbas 28 vitesh!

GP e Britanisë është shtyrë si pasoje e reshjeve të shumta dhe kushteve të vështira të…

Spektakël i Dukatit, triumfojnë edhe në Austri

Një triumf i madh për Horge Lorencon në garën e Moto GP së Austrisë. 31-vjeçari me…

MotoGP: Markez dhe Doviciozo shumë pranë, spanjolli triumfon

Mark Markez nuk ndalet dhe siguron “Pole Position” e katërt radhazi. U mbyllen provat zyrtare të…

MotoGP, Dukati nuk njeh rivalë në Brno

Ashtu si provat zyrtare, edhe gara e Moto GP në BRNO në Çeki ka qenë emocionuese.…

Doviciozo befason Markezin, Valentino Rosi i dyti

Në Çeki provat zyrtare ishin një spektakël i vërtetë dhe në fund skena i ka takuar…

MotoGP/ Garë e çmendur, në fund triumfon Markez

Mark Markez arriti fitoren e katërt në këtë sezon në MotoGP, në një garë epike në…

Lorenco nuk ndalet më, triumf edhe në Katalunjë

Horge Lorenco vazhdon të shkëlqejë në MotoGP, sepse pas triumfit në Muxhelo, spanjolli ka bërë ‘bis’…

MotoGP, Doviciozo dhuron spektakël dhe rihap Botërorin

I pabesueshëm Andrea Doviciozo: triumf në Çmimin e Madh të Japonisë, duke mundur favoritin Mark Markez…

Moto GP/ Spektakël në San Marino, Markez kap kreun

Mark Markez ka fituar Çmimin e Madh të San Marinos, pas 28 xhiroxh të zhvilluara në…

Valentino Rosi dëmtohet rëndë, merr fund Botërori

Valentino Rosi i ka dhënë fund Botërorit në MotoGP. Piloti legjendar italian është dëmtuar rëndë duke…

Triumfon Doviciozo, ndizet gara për titull

Andrea Doviciozo ka fituar Çmimin e Madh në Silverston, duke lënë pas dy Jamahat e Maverik…

Gjermania, pronë private e Mark Markezit

Mark Markez me Honda triumfon në pistën e Zahsenringut, duke u konfirmuar mbreti i Gjermanisë, sepse…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online