“Erdhi Mbreti i Spanjës, kishte marrëveshje specifike“, ish-lojtari rus jep deklaratën e bujshme: Rusia i bleu të gjitha ndeshjet në Kupën e Botës 2018

Andrej Kançelskis ka dhënë një deklaratë të bujshme në një intervistë të tijën për “Match TV“.…

“Mbreti i Spanjës erdhi te ne”! Ish-futbollisti plas bomb.ën: Ja si u trukua ndeshja me Spanjën dhe Uruguain në Botëror, nuk e keni parë si e qarkullonin topin kot?

Një deklaratë e fortë ka ardhur së fundmi sa i përket trukimit të ndeshjeve në nivele…

“Lojtarët serb janë miqtë e mi”, Behrami flet për shqiponjën e Xhakës dhe Shaqirit: Marrëzi, ky gjest nuk ka vend në futboll

Valon Behrami ka dhënë një intervistë të gjatë për prestigjozen zvicerane “Blick.ch”. Ish-mesfushori është ndalur edhe…

VIDEO/ Stadiumi i mbuluar i gjithi nga dëbora, ndeshja kualifikuese për Kupën e Botës luhet në -11 gradë celcius

Në orën 3 të mëngjesit do të zhvillohet një nga ndeshjet më të rëndësishme për kualifikueset…

“Hëngri dy kile sallam dhe piu Coca-cola”, Lovren zbulon sekretet e shokut të skuadrës para finales së Botërorit kundër Francës

Kroacia arriti në finale të Botërorit të Rusisë në vitin 2018, duke eleminuar Anglinë në gjysmëfinale.…

VIDEO/ Francën e tradhëton VAR-i por e ndihmon…Hummels, Gjermania e nis me humbje kampionatin Europian

Franca nis mjaft mirë mbrojtjen e titullit kampion, teksa ka mposhtur me rezultatin 1-0 Gjermaninë dhe…

Festoi me shqiponjë kundër Serbisë, Litshtajner tregon emocionet: Ishte ndeshje ekstreme, një çmenduri

Stefan Litshtajner ka varur këpucët në gozhdë pas një karriere të suksesshme, ku ka veshur fanella…

“Shqipëri o nëna ime”! Granit Xhaka “çmend” serbët, i kujton golin dhe shqiponjën: Një nga golat e mi të karrierës!

Nga Klaudio Ndreca “Provokacija”! Në Serbi do të nisin sërish nga zakoni i tyre, teksa Granit…

“Kishin numrin tim, po më kërcënonin”, portieri që bëri të vuajnë argjentinasit me gafën e tij: S’kam gjuajtur top si ai ndonjëherë

Botërori i Kupës së Botës 2018 në Rusi ishte një makth për portën e Argjentinës, e…

Mashtrimi i shekullit nga media/ Koreja e Veriut fitoi Botërorin ndaj Brazilit: Kim Jong Un bëri 10 gola, pastaj u nxeh dhe bëri 10 të tjera

Nga Klaudio Ndreca Koreja e Veriut ndodhet në një diktaturë totale ku njerëzve iu është ndaluar…

Panuçi flet për herë të parë: Stoli i Shqipërisë ishte gjysmë vetëvrasje, më i vështiri në  Europë

Panuçi ka folur për herë të parë që nga largimi i tij nga Shqipëria, për periudhën…

Dibala tregon të palarat e Botërorit, “vrer” ndaj Sampaolit

Argjentina në Kupën e Botës 2018 ishte një katastrofë totale, jo thjesht në rezultate, duke u…

VIDEO: “Legjioni i nderit”, momenti kur Kante merr medaljen nga Makron

Franca u shpall kampione e botës në vitin 2018, pasi fitoi kampionatin botëror në Rusi, duke…

Lopetegui: Nuk më shkarkoi Perezi! Vinisius? Sezoni zgjat dhjetë muaj…

Julen Lopetegui ishte trajner i Spanjës deri pak ditë përpara se të niste Kupa e Botës…

Sekreti i Francës, triumfuan në Rusi dhe falë… çamçakëzëve!

Franca ia doli të triumfonte në Botërorin Rusi 2018, duke dërguar për herë të dytë në…

Sekreti i Loris: Çfarë boshllëku pas Botërorit, qëndrova një ditë të plotë në krevat!

Fitimi i Kupës së Botës është një ëndërr e çdo futbollisti dhe të gjithë mendojnë se…

Sekreti i Kompani: Vendi i tretë në Botëror? Meritë e… Guardiolës dhe pilulës!

Belgjika zhvilloi një Botëror fantastik në Rusi, duke e mbyllur kompeticionin më të rëndësishëm në futboll…

Asnjë keqardhje dhe shumë besnikëri, Hierro: Do e pranoja përsëri Spanjën

Përpara fillimit të Botërorit Rusi 2018 ndodhi një episod i veçantë. Spanja shkarkoi Julen Lopeteguin, menjëherë…

Laport thyen heshtjen: Deshamp e ka personale

Ajmerik Laport u bë mbrojtësi i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit në janarin…

Skandal në Peru, kreu i Federatës peruane arrestohet si pjesë e grupit kriminal

Presidenti Federatës së Futbollit të Perusë, Edvin Oviedo, ka përfunduar në pranga gjatë ditës së djeshme.…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që…

“Ninxhat” e mbajnë fjalën, Naingolan: Shumë Inter dhe zero… Belgjikë! Martinez? Patetik!

Raxha Naingolan ishte mungesa e madhe e Belgjikës në këtë Botëror. Ekipi i Roberto Martinez zhvilloi…

VIDEO | Djaloshi me sindromën “Down” nuk e harron, emocionohet Luka Modriç!

Përveçse një lojtar i mrekullueshëm në fushën e blertë, Luka Modriç është dhe një person me…

Viti i mallkuar, Gjermania e Lëvit thyen rekordin 33-vjeçar

Viti 2018 nuk është se do të mbahet mend për mirë në kampin e Gjermanisë. Përkundrazi,…

Bonuçi: Çfarë vuajtje pa kupë bote, njollë që nuk fshihet kurrë!

Italia do të përballet sonte në mbrëmje me Portugalinë në “San Siro” për Ligën e Kombeve.…

Nga dilema e së ardhmes te Kupa e Botës, besimtari dhe toleranti Oliver Zhiru

Kur gjërat nuk po shkojnë mirë dhe nuk po aktivizohesh shumë, ekziston gjithmonë dyshimi për të…

Kondogbia i jep fund me Francën, zgjedh përfaqësuesen e re

Për vite më radhë Zhofri Kondgobia shihej si një ndër talentet më premtues të futbollit francez.…

Vera e paharrueshme e Luka Modriç: Botërori më rraskapiti totalisht

Luka Modriç dhe Kroacia e tij zhvilluan një Botëror fantastik, duke i kaluar parashikimet. Djemtë e…

VIDEO | Çmenduri në Brazil, futbollisti masakron arbitrin

Në futboll ka shpesh skena të dhunshme, por si kjo e ardhur nga divizioni i dytë…

Tite replikon me Donald Tramp: Dikush “harron” që Brazili ka fituar 5 Kupa Bote

Para disa ditësh, Xhani Infantino, presidenti i FIFA-s, u takua në Shtëpinë e Bardhë me presidentin…

Skandal te Rusia, dyshime dopingu për yllin e ekipit

Dyshime për doping për një prej yjeve të përfaqësueses ruse, që shkëlqeu në Botërorin 2018. Në…

Nuk mbarojnë telashet për Ozil, i anulohet një takim prej frikës së trazirave!

Vazhdojnë problemet për Mesut Ozil, i cili nuk po gjen paqe mbas fotos së bërë me…

“Zhezus dobët? Mund të shkaktoj polemika me këtë që them”

Ish-trajneri i Brazilit, Mano Menezes, i cili drejtoi kombëtaren “Seleçao”, gjatë viteve 2010-2012, ka folur për…

ZYRTARE/ Gomez tërhiqet nga përfaqësuesja e Gjermanisë

Mosha 33-vjeçare bën të vetën dhe tani nuk ka më sens që Mario Gomez të vijojë…

E akuzojnë për Anti-Futboll, Deshamp u kujton Spanjën e 2010-ës

Franca është shpallur kampione bote, por çuditërisht kritikat për përfaqësuesen e drejtuar nga Didier Deshamp kanë…

Kaliniç refuzon medaljen e argjendtë të Botërorit

Nikola Kaliniç i thotë jo medaljes së argjendtë. Sulmuesi i Kroacisë nuk ka pranuar ta marrë…

Kaos botëror, Mesi pushoi nga puna Sampaolin: Nuk kemi më besim te ty

Gazetari i TyC Sports dhe Olé, Ariel Senosiain, ka publikuar një libër, “Mundial es Historias”, ku…

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni…

FIFA zgjedh: Formacioni i Botërorit, Paulinjo luajti më mirë se Kante?!

FIFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të Kupës së Botës 2018 dhe ka habitur…

Fundi i një epoke, largohet një nga arkitektët e mrekullisë Islandë

Islanda ka qenë një surprizë e bukur për të gjithë, sidomos në Europianin 2016, kur kaloi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online