“Shqipëri o nëna ime”! Granit Xhaka “çmend” serbët, i kujton golin dhe shqiponjën: Një nga golat e mi të karrierës!

0

Nga Klaudio Ndreca

“Provokacija”! Në Serbi do të nisin sërish nga zakoni i tyre, teksa Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri nuk mund të përmblidhen ndryshe, veçse me një fjalë. Sa herë që mediat në këtë vend shkruajnë për dy lojtarët në fjalë, atëherë ka vetëm një arsye.

Ndërkohë Granit Xhaka ka kujtuar edhe njëherë golin e realizuar ndaj Serbisë në Botëror. Pikërisht atë predhë nga distanca, që do të mbahet mend gjatë nga tifozët shqiptarë. Menjëherë pas saj fluturoi edhe shqiponja në festim, ndërsa këtë rikujtim mesfushori i Arsenalit zgjedhë që ta publikojë me “Shqipëria o nëna ime”, për t’i dhënë më tepër natyrë patriotike. /Sport Ekspres/

 

View this post on Instagram

 

Two years ago today was a special day for me. One of my best goals ever. Time flies – memories last forever. #GX34 ??

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.