VIDEO/ Francën e tradhëton VAR-i por e ndihmon…Hummels, Gjermania e nis me humbje kampionatin Europian

0

Franca nis mjaft mirë mbrojtjen e titullit kampion, teksa ka mposhtur me rezultatin 1-0 Gjermaninë dhe ndjek hapin e Portugalisë, e cila mposhti Hungarinë me rezultatin 0-3. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga një autogol i Hummels, në minutën e 20, pas një krosimi të Hernandez. Kjo ndeshje pati dhe dy anullime të golave nga ana e Francës, teksa Mbappe dhe Benzema prekën rrjetën e kundërshtarit, por fatkeqësisht ndodheshin në pozicion jashtë loje.

Gjermania provoi të bënte diçka, por diferenca midis dy kombëtareve ishte e dukshme. Ndeshjen e ardhshme, Franca do të luajë ndaj ndaj Hungarisë, ndërsa Gjermania do të përballet me Portugalinë në një sfidë direkte./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.