Kaliniç refuzon medaljen e argjendtë të Botërorit

0

Nikola Kaliniç i thotë jo medaljes së argjendtë. Sulmuesi i Kroacisë nuk ka pranuar ta marrë medaljen që jepet nga FIFA për çdo futbollist dhe që është çuar në Kroaci edhe për të.

Për Sportske Novosti, sulmuesi i Milanit ka deklaruar shkurt: “Faleminderit për medaljen, por nuk luajta në Rusi”.

Në ndeshjen hapëse kundër Nigerisë Kaliniç refuzoi të futej në minutat e fundit të ndeshjes dhe trajneri Zllatko Daliç e përzuri nga kombëtarja.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.