VIDEO/ Lebanon-Kina ishte ndeshje futbolli pa rregulla! Takat në fytyrë dhe me VAR, arbitri vijon lojën dhe nuk nxjerr as…kartonin e verdhë

Në ditën e sotme është zhvilluar ndeshja mes Lebanonit dhe Kinës për Kupën e Azisë, që…

Argjentina merr vendimin në nder të “pleshtit magjik”, numri 10 do të hiqet si mundësi nga fanella kur Lionel Messi të lërë futbollin

Edhe pasi fitoi Kupën e Botës vitin e kaluar, Messi vendosi të vazhdojë të luajë për…

FANTASTIKE/ IFFHS tregon se Shqipëria ka një nga pesë trajnerët më të mirë në botë, Silvinjo konkurron me Deschamps, Bielsën dhe Scalonin

Një lajm fantastik vjen nga IFFHS, Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit. Në datën…

“E ka fajin Federata”! Në Bosnje Hercegovinë e kanë shembull Kombëtaren tonë: Shikoni Shqipërinë se çfarë bëri…

Në Bosnje Hercegovinë ka shumë kritika sa i përket Kombëtares së tyre. Rezultatet nuk po vijnë…

Kombëtarja e Francës së Europës apo…më e mira e Afrikës? Nëse nuk do të kishin të huajt, do të ishin mesatarë në Europë

Kombëtarja franceze e futbollit ka qenë më pak e suksesshme, sidomos vitet e fundit. Ata fituan…

Gazetari në Poloni plas bom.bën e madhe: Në Kombëtare paguajnë të gjithë lojtarët 20 mijë euro për të marrë ftesën, vetëm Dzeko jo…

Bosnje Hercegovina do të luajë kundër Ukrainës në kualifikueset për Europianin 2024. E teksa shorti i…

Brazili pret një dënim të madh, a do të humbasë Botërorin?

FIFA ka hapur zyrtarisht një hetim për gjithçka ka ndodhur në Maracana para fillimit të ndeshjes…

VIDEO/ Italianët nuk ndryshojnë kurrë! Arbitri i dha një dorë për të shkuar në Europianin e Gjermanisë, por shihni lëvizjet e turpshme kundër Ukrainës

Italia do të ketë shansin për të mbrojtur titullin e kampionit të Europës pasi ka pasur…

Kaos i pabesueshëm para ndeshjes Bullgari-Hungari, Szoboszlai: Hera e fundit që më ndodhi ishte kur isha 12 vjeç, nuk e dija të dielën se kisha të enjten ndeshje

Hungarisë i duhet vetëm një pikë për t’u kualifikuar zyrtarisht në Europian, por stafi dhe futbollistët…

Nuk ka ndodhur prej kohësh në futboll, Bullgaria mund ta humbi ndeshjen me Hungarinë në tavolinë për arsyen e çuditshme

Një skandal që futbolli nuk e mban mend! Bullgaria është shumë pranë humbjes së ndeshjes kualifikuese…

VIDEO/ Francezët e pakulturuar! Skandali më i madh në ceremoninë e Topit të Artë, Martinez dhe babai i tij shtangen dhe ishin gati…për të qarë

Ceremonia e dhënies së Topit të Artë për vitin 2023 pa një nga skandalet më të…

Argjentina në frikë, mund t’u hiqet titulli i kampionit të botës së Katarit për shkakun e një shurupi?

Në mesin e kësaj jave mbërriti informacioni se futbollisti argjentinas Papu Gomez e mbylli karrierën në…

“Sa herë t’i afroheni Kosovës, do t’i shtoni varret vetes”! Korbi i zi, tifozët e Trepçës tmerrojnë Serbinë

Tifozët e Trepçës kanë tmerruar mediat në Serbi. Ata i kanë bërë jehonë ngjarjes së fundit…

ZYRTARE/ Polonia afron trajnerin e ri pas shkarkimit të Santos në Tiranë, ja se kush do e marrë Kombëtaren e Lewandowski-t

Polonia ka zyrtarizuar trajnerin e ri në ditën e sotme. Kjo Kombëtare ishte një javë pa…

VIDEO/ Vetëm në letër është miqësore, shikoni himnin e Skocisë kundër Anglisë

Vetëm në letër ndeshja mes Skocisë dhe Anglisë është miqësore dhe kjo është ndjerë më së…

Do të luajnë kundër Kosovës për kualifikueset e Europianit, trajneri i Zvicrës: Kjo është ndeshje vëllazërore për ne

Zvicra do të përballet kundër Kosovës në kualifikueset e Europianit. Helvetët do të udhëtojnë në Kosovë,…

VIDEO/ Vazhdojnë skandalet te Spanja! Pas golit në finalen e Botërorit, trajneri kapi pjesët intime të asistentes së tij

Menjëherë pasi u bënë kampione të botës, duke mposhtur Anglinë 1-0 në finalen e Sidneit, futbollistet…

Dalin bisedat/ Është kreu i Federatës së Futbollit të Kamerunit, Samuel Eto i del skandali ku i bën favore ekipeve për t’u ngjitur në kategori: Ta kam borxh!

Kreu i Federatës së Futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o, është akuzuar nga media lokale Camfoot se…

“Dy vajza joshëse për çdo gol të shënuar”! Kështu Kombëtarja bëri historinë e madhe në Europian, të gjithë kërkonin të tundin rrjetën

Pak ditë më parë, më saktë më 21 qershor, u bënë saktësisht 15 vjet nga fitorja…

VIDEO/ Kastrioti Imeri i shënon super gol Italisë U-21, mbrojtësi i habit të gjithë me perlën

Zvicra është duke luajtur në kampionatin europian kundër Italisë. Kjo ndeshje është e grupmoshave U-21, teksa…

Kishin dy vite pa fituar dhe ia dalin kundër Kosovës, trajneri i Bjellorusisë: Ata nuk kishin asnjë shans, ne kishim 5 raste në pjesën e parë

Bjellorusia kishte pa fituar që në vitin 2021 në një ndeshje zyrtare. Megjithatë kjo Kombëtare ia…

E veçantë/ Çekia përgatit ferrin për Shqipërinë! Nis shitjen e biletave që tani për ndeshjen e shtatorit, çmimi i shtrenjtë për “finalen e vendit të dytë”

Çekia e sheh ndeshjen e radhës si një finale vendimtare për vendin e dytë. Në shtëpinë…

VIDEO/ Rumunët nuk vënë mend as nga druri në Prishtinë: Kosova nuk është shtet real, është pjellë e imagjinatës

Rumunët vazhdojnë që të provokojnë Kosovën. Disa ditë më parë tifozët rumunë janë rrahur dhe më…

VIDEO/ “Njerëz pa respekt, na vërshëllyen himnin”! Kapiteni i Rumanisë “kërcënon” Kosovën: Po i kursej ca fjalë, do të vijnë edhe ata në Bukuresht…

Rumania luajti kundër Kosovës në mbrëmjen e djeshme, me ndeshjen që përfundoi në barazimin pa gola.…

VIDEO/ Kundërshtari i Shqipërisë është rast për t’u marrë në studim, Polonia fiton me Gjermaninë me 1 gjuajtje në portë dhe 33% mbajtje topi

Fernando Santos mbërriti te Polonia pavarësisht se trajneri i mëparshëm i dha një rezultat historik kësaj…

Moldavët janë në “qiell të shtatë” pas barazimit me Çekinë! Po i shesin të gjitha biletat për Poloninë, tentojë të befasojnë edhe Shqipërinë

Entuziazmi është rritur së tepërmi te Moldavia pas barazimit të marrë me Çekinë. Kjo Kombëtare numëron…

VIDEO/ Vetëm 2 minuta loje duhen, Lionel Mesi tregon me super golin te Argjentina se pse është më i miri në botë

Argjentina është duke u përballur me Australinë në miqësoren që po zhvillohet në ditën e sotme.…

Përdhunoi vajzën shqiptare, publikohen përgjimet që fundosin Robinho-n pasi e mohoi akuzën: Mua nuk më kap kamera, nuk kanë se çfarë të më bëjnë

Robinho dikur konsiderohej si një nga futbollistët më të mirë në botë. Magjitë e tij në…

“Nuk është e mundur të jesh 37-vjeç, më trego pasaportën”! Gazetari holandez nuk e beson Modriç: Si vrapon deri në minutën e 119?

Kroacia u kualifikua në finalen e Ligës së Kombeve, pasi mundi Holandën 4-2 pas kohës shtesë.…

VIDEO/ Krenaria e Ballkanit! Kroacia nuk ka “plakje”, përmbysin Holandën mes dramës së madhe dhe shkojnë në finalen e Ligës së Kombeve

Shumë është thënë se brezi i artë i Kroacisë përfundoi dhe se kjo Kombëtare nuk do…

Lionel Mesi e ka vendosur: Nuk do të luaj në Botërorin e ardhshëm me Argjentinën

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ka folur për planet e tij për të ardhmen kur bëhet…

Nuk ka iftar gjatë ndeshjes! Federata e Futbollit të Francës hap polemika të mëdha, goditje për lojtarët myslimanë

Futbollistët në Francë që agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit nuk do të kenë mundësi të bëjnë…

“Na morën lehtë”! Përplasja vazhdon në media mes polakëve dhe çekëve, reagon  Kwiatowski: Kjo është një marrëzi

Republika Çeke surprizoi polakët në ndeshjen e parë të vlefshme për kualifikueset për Euro 2024. Vetëm…

Askush nuk del dot kundër ligjeve të natyrës! Fundi i fizikut të Zlatan Ibrahimovic është shumë afër, pëson një tjetër dëmtim

Në mesin e janarit, Ibrahimovi? i mahniti të gjithë me trupin e tij kur ishte me…

“Fëmija i pabindur”! Gavi nuk respekton askënd dhe vepron sipas mendjes së tij, në Spanjë po diskutojnë për ta përjashtuar nga Kombëtarja

Spanja u mposht çuditërisht në kualifikueset për Kampionatin Evropian kundër Skociës, 2-0. Golashënues i dyfishtë në…

“Bëre pritje të mira”! Argjentina i shënoi 7 gola, portieri i Curacao merr fanellën e Lionel Mesit: Nuk do ta heq as kur të fle gjumë

Argjentina arriti të fitonte ndaj Curacao në shifrat 7-0. Në fundin e takimit, portieri i Curacao…

VIDEO/ Me Mesin në ekip çdokush e fiton Botërorin, Lautaro Martinez nuk shënoi dot 4 metra larg portës bosh

Të kesh Mesin në ekip është shumë më e thjeshtë për të fituar Botërorin. Kjo është…

Kosova luan ndeshjen e rëndësishme në mbrëmjen e sotme, fitorja është detyrim pas suksesit në Israel

Pas Shqipërisë, është radha e Kosovës që të zbres sërish në fushën e blertë. Dardanët e…

Mbrojtësi i Lech Poznan ndaloi “yjet e Shqipërisë” , Borek nuk i kupton vlerësimet për të: Nuk mjafton të jesh një nivel më lart se Shqipëria

Pakkush e priste, por Bartosz Salamon, mbrojtësi i Lech Poznan ndaloi disa prej lojtarëve të Shqipërisë…

Po flasin për fitore të thellë me kuqezinjtë! Ish-lojtari i Polonisë e komenton ndryshe: Kam frikë nga ndeshja me Shqipërinë, do të jemi më nervoz

Në Poloni morën një goditje të rëndë pas humbjes ndaj Çekisë në transfertë. Megjithatë polakët janë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online